iPhone 15 Pro'ya yeni tuş geliyor

iPhone 15 Pro'ya yeni tuş geliyor
Son zamanlarda, 'Pro' iPhone modellerinin çok konuşulan Action düğmesi ve katı hal ses düğmelerini atlayacağına dair söylentiler yaygındı. Ancak, iPhone 15 Pro modelleri Action düğmesiyle birlikte gelecek gibi görünürken, katı anahtarlı ses düğmesi bu yıl yerini geleneksel iki parçalı ses düğmesine bırakacak

9to5Mac'in yeni CAD görselleri, iPhone 15 Pro'yu sessiz düğmesi yerine söylentilere konu olan Action düğmesiyle gösteriyor. iPhone 15 Pro'daki Action düğmesinin Apple Watch Ultra'daki gibi turuncu renkli olacağı söylentileri yerine kasayla aynı renkte olduğu görülüyor.

Söylentilere göre, Apple Watch Ultra'nın Action düğmesi ile aynı işlevi görecek, yani farklı görevleri yerine getirmek üzere programlanabilecek.

Yeni Action düğmesi Pro modellere (iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max) özel olacak. Vanilya modeller - iPhone 15 ve iPhone 15 Plus - eski sessiz düğmesine bağlı kalacak.

Bu arada, ikinci bir Haptic Engine tarafından desteklenecek olan katı hal ses düğmesi, teknik karmaşıklıklar nedeniyle rafa kaldırıldı. Şimdi, yeni görseller iPhone 15 Pro'yu yukarı ve aşağı için farklı parçalara sahip geleneksel mekanik ses düğmeleriyle gösteriyor.

Daha önceki görsellerde, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'in büyük çıkıntılı kamera modüllerine sahip olduğu gösterilmişti. Ancak yeni render, kameranın daha önce beklendiği kadar çıkıntı yapmayabileceğini gösteriyor. Yine de iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro'dan biraz daha çıkıntılı bir kamera modülüne sahip olacak.

Bu değişikliklerin yanı sıra, görseller iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro modellerinde daha ince çerçeveler, biraz daha yuvarlatılmış köşeler ve USB-C bağlantı noktaları gösteriyor.

Son Haberler