Iphone 16 Pro hakkında boyut iddiası: Daha mı büyük olacak?

Iphone 16 Pro hakkında boyut iddiası: Daha mı büyük olacak?
2024 yılında piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro modellerinin mevcut Pro modellerinden daha büyük ekranlara sahip olacağı iddia edilir. İddia edilene göre, iPhone 16 Pro modelleri sırasıyla yaklaşık 6,3 inç ve 6,9 inç ekran boyutlarına sahip olabilir.

iPhone 15 serisinin çıkmasına daha aylar var, ancak gelecek yılın iPhone serisine ilişkin söylentiler şimdiden gelmeye başladı. Display Supply Chain Consultants'tan Ross Young'a göre, iPhone 16 Pro modelleri mevcut Pro modellerinden daha büyük ekranlara sahip olacak.

Display Supply Chain Consultants'dan Young, 2024 yılında piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerinin sırasıyla yaklaşık 6,3 inç ve 6,9 inç ekran boyutlarına sahip olacağını öne sürüyor.

Pro Modellerin Daha Büyük Ekrana Sahip Olması Bekleniyor

Standart iPhone 16 ve iPhone 16 Plus'ın da daha büyük ekranlara sahip olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak, sadece Pro modellerin daha büyük ekranlara sahip olması bekleniyor.

Eğer doğruysa, artan ekran boyutu trendi devam ederken iPhone 16 Pro modelleri bir iPhone'da şimdiye kadar görülen en büyük ekran boyutlarına sahip olacak.

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max şu anda sırasıyla 6,1 inç ve 6,7 inç ekranlara sahip. Bu yıl piyasaya sürülecek iPhone 15 Pro modellerinin ekran boyutlarının da aynı kalması bekleniyor.

Son Haberler