iPhone kullanıcılarına büyük kolaylık: Bing Chat için Türkçe dil desteği geldi

iPhone kullanıcılarına büyük kolaylık: Bing Chat için Türkçe dil desteği geldi
Yapay zeka sohbet robotuyla desteklenen Bing Chat için iOS desteği genişletildi. Artık Türkçe dil desteğiyle uygulamanın kullanımı kolaylaştı.

iPhone kullanıcıları bir süredir Bing aracılığıyla yapay zeka destekli tarayıcı deneyimini yaşıyorlar. Ancak bu uygulamanın bir kısa yolu yoktu ve sadece giriş yaparak açmak mümkündü.

Neyse ki beklenen 'ses' odaklı güncelleme çıkış yaptı. Artık yeni araç takımı ile hem kullanımı kolay, hem de dilinizi destekleyebiliyor.

Bing Chat, Türkçe dil desteğiyle güncellendi

Microsoft'ın popüler uygulaması, artık yeni bir araç takımına sahip. Bu araç takımı iPhone’ların ana ekranına ekleniyor ve sohbet botuna çok hızlı şekilde ulaşmanıza imkan tanıyor.

chatgpt-widget-geldi.jpg

Söz konusu hizmetin Android uygulamasında da yine çok benzer bir araç takımı sunan Microsoft, şimdilik kişileri araç takımı üzerinden uygulamanın kendisine taşıyor.

Öyle ki bu durum sevindirici şekilde iOS 17 ile değişecek, yeni sürümde araç takımı ana ekranda da işlevsel hale gelecek. Bing özelinde direkt olarak ana sayfadaki araç takımı üzerinde yapılabilecek.

Öte yandan Bing Chat iOS uygulamasına en son güncelleme ile ses tanıma ve cevapları sesli olarak duyma özelinde Türkçe dil desteği de getirildi.
Türkçe, “Arapça, Bulgarca, Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Estonca, Filipince, Fince, Yunanca, Gujrati, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezyaca, İrlandaca, İtalyanca, Korece, Letonca, Litvanca, Maltaca, Marathi, Norsk Bokmål, Lehçe, Portekizce, Romence, Rusça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu, Tayca, Ukraynaca ve Urduca” dil destekleri ile beraber sunuldu.
Yeni güncellemeye ilişkin açıklamalarda bulunan Microsoft, “Birçoğunuzun mobildeki Bing ile etkileşime girmek için sesli girişi kullanmayı sevdiğini biliyoruz. Artık Bing Sohbet kutusundaki mikrofon simgesine tıklayarak bunu masaüstünde de yapabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Son Haberler