iPhone kullanıcılarına kötü haber! Bu reklamlar canınızı sıkacak

iPhone kullanıcılarına kötü haber! Bu reklamlar canınızı sıkacak
Teknoloji devi Apple, iPhone cihazları için hizmet sağlayan App Store adlı uygulama mağazasında reklamların sayısını ciddi bir oranda artırmaya karar verdi. Yalnızca uygulama detay sayfalarında değil, artık ana sayfada da birçok reklama yer verilecek. Kullanıcıların canını oldukça sıkacak bu yeniliğin tüm detaylarını sizler için bir araya getirdik. Aynı zamanda yeni App Store'un nasıl görüneceğini de paylaştık. İşte ayrıntılar...

App Store’da şu anda iki yerde reklamlar gösteriliyor; Arama sekmesinde ve arama sonuçlarında. Bugünden itibaren ana sayfada ve uygulama sayfalarında da reklamlar çıkmaya başlayacak.

Yeni App Store reklam yerleşimi

Yeni App Store reklam düzeniyle, iOS uygulama geliştiricileri artık arama sekmesi ve arama sonuçlarının dışına reklam yerleştirebilecek. Bugün sekmesinin bir bölümünde gösterilecek reklamlar, arama reklamlarıyla aynı mavi banner/arka planı kullanacak. Kullanıcıların App Store’u ilk açtıklarında karşılaşacakları reklamlar olacağından, hem Apple hem de uygulama geliştiriciler için güzel gelir getirecek bir reklam düzeni olacağını söyleyebiliriz.

new-app-store-ads-today-tab.jpg

Diğer reklamlar doğrudan ürün sayfalarına geliyor. Bu, geliştiricilerin artık diğer uygulamalar için ürün sayfalarına reklam yerleştirebileceği anlamına geliyor. Ürün sayfasının en altında, geliştiricilerin diğer uygulamalarını gösteren başlık bölümünün altında reklamlar çıkacak. Ancak geliştiriciler, ürün sayfasına istedikleri uygulamanın reklamını yerleştiremeyecek. Reklamlar, ürün sayfalarının her biri için alakalı olacak. Bu, geliştiricilerin uygulama sayfalarında doğrudan rakiplerinin reklamlarını göreceği anlamına geliyor.

Apple, yeni reklam düzenine ilişkin olarak “Apple arama reklamları, tüm geliştiricilerin işlerini büyütmeleri için fırsatlar sunar. Diğer reklam tekliflerimiz gibi bu yeni reklam yerleşimleri de aynı temel üzerine kurulmuştur; sadece uygulamaların onaylı App Store ürün sayfalarından içerikler içerecek ve aynı katı gizlilik standartlarına bağlı kalacak.” diyor.

Son Haberler