iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor: Apple iOS 16.4.1 için yeni güncelleme yayınladı!

iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor: Apple iOS 16.4.1 için yeni güncelleme yayınladı!
Apple, birkaç aydır iPhone kullanıcıları için hızlı güvenlik yanıtı isimli güncellemeler sunuyor. Şimdi iOS 16.4.1 için de söz konusu güncelleme geldi. Peki neler değişti?

iOS 17 güncellemesi adım adım yaklaşıyor. Apple ise bunun öncesinde iOS 16 yüklü cihazlar için son güncellemeleri yayınlıyor. Birkaç hafta önce iOS 16.4 yepyeni özellik ve iyileştirmelerle gelirken, şimdi ise bu sürüme sahip kullanıcılar için Hızlı Güvenlik Yanıtı (RSR) güncellesi sunuldu.

Hızlı Güvenlik Yanıt güncellemesi, iOS 16.4.1 yüklü iPhone, macOS 13.3.1 çalıştıran Macbook ve iPadOS 16.4.1 çalıştıran iPad'ler için geliyor. Peki bu güncelleme ile neler değişti?

Hızlı Güvenlik Yanıt sürümü herkes için indirilebilir

iOS 16.4.1, Apple'ın en son işletim sistemi güncellemesi olup, birçok hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi ile geldi. Ancak en önemli yenilik, Hızlı Güvenlik Yanıtı (Quick Security Response) adlı özellik idi.

Hızlı Güvenlik Yanıtı, cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda kullanıcıya yardımcı olmak için tasarlanan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Genel performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri de yapılmış.

Bu özellik sayesinde, cihazınızın konumunu uzaktan takip edebilir, cihazınızı kilitleyebilir veya silmeye zorlayabilir, cihazınızda kayıtlı olan kredi kartlarını veya diğer ödeme yöntemlerini iptal edebilirsiniz. Öte yandan, cihazınızın ekranına bir mesaj gönderebilir hatta cihazınızın çalındığını bildiren ses bile çalabilirsiniz.

Yeni gelen sürümden bahsedecek olursak Apple bu güncellemeyi, 16.4.1(a), macOS 13.3.1(a), iOS 16.4.1 kullanıcılarına ve macOS 13.3.1 kullanıcılarına tam bir yazılım güncellemesi yüklemeye gerek kalmadan güvenlik düzeltmeleri sağlamak üzere geliştirdi.

Bu güncellemeyi edinmek için ‌iPhone‌ veya ‌iPad‌ Ayarlar uygulamasındaki standart Yazılım Güncelleme bölümünü kullanabilirsiniz. Hızlı bir güncelleme olduğu için yüklenmesi de hızlı sürecektir.

Hızlı Güvenlik Yanıtı özelliğini etkinleştirmek için yapmanız gerekenler şunlardır:

- Cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
- Apple Kimliği bölümüne dokunun.
- Bul bölümüne dokunun.
- Cihazımı Bul'u açın.
- Hızlı Güvenlik Yanıtı'nı açın.

Bu işlemleri tamamladığınızda, cihazınız kaybolursa veya çalınırsa, başka bir Apple cihazından veya iCloud.com web sitesinden Hızlı Güvenlik Yanıtı özelliğini kullanabilirsiniz.

iOS 16.4.1 ile neler geldi?

PChocasının aktardığına göre iOS 16.4.1 güncellemesi şu sorunları düzeltiyor:

-Siri’nin bazı sorulara yanıt vermemesi ve çalışmaya son vermesi sorunu giderilmiş.
- Emojilerde yaşanan farklı ten renklerinin görünmemesi sorunu ortadan kaldırıldı.
-Genel performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri yapıldı.

Kaynak: Macrumors

Son Haberler