iPhone'a yepyeni özellikler geldi: iOS 16.5 güncellemesi yayınlandı!

iPhone'a yepyeni özellikler geldi: iOS 16.5 güncellemesi yayınlandı!
Apple, resmi sürüm öncesi iPhone kullanıcılarına sürpriz güncelleme yayınladı. iOS 16.5 güncellemesi ilk beta sürümüyle kullanıma sunuldu.

iOS 17 lansmanı yaklaşırken Apple, mevcut iOS 16 için de yeni güncellemeler yayınlıyor. Teknoloji devinin iOS 16.5 güncellemesini kullanıma sunup sunmayacağı merak edilirken, kısa süre önce yayınlanan beta sürümle birlikte bu iddialar doğrulandı.

Geliştiriciler için iOS 16.5 RC güncellemesi akşam saatlerinde piyasaya sürüldü. Yeni özellikler gelirken, bazı hata düzeltmeleri de yapıldı.

İşte iOS 16.5 ile gelen yenilikler

- Uygulama Gizlilik Raporu: Bu özellik, uygulamaların son yedi gün içinde konumunuza, fotoğraflarınıza, kameranıza, mikrofonunuza ve kişilerinize ne sıklıkta eriştiğini görmenizi sağlar. Ayrıca hangi üçüncü taraf alan uygulamalarının iletişim kurduğunu da görebilirsiniz.
- Maskeli Face ID: iPhone'unuzla eşleştirilmiş bir Apple Watch'unuz varsa, maske takarken bile Face ID ile iPhone'unuzun kilidini açabilirsiniz. Apple Watch'unuz kilidi açmayı onaylamak için dokunsal geri bildirim sağlayacaktır.
- Siri çevrimdışı desteği: Artık Siri'yi internet bağlantısı olmadan zamanlayıcı ayarlama, uygulamaları açma, müziği kontrol etme ve daha fazlası gibi temel görevler için kullanabilirsiniz.
- SharePlay: Bu özellik, FaceTime üzerinden film izlemenizi, müzik dinlemenizi ve ekranınızı arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar. SharePlay'i Disney+, Hulu, HBO Max ve daha fazlası gibi uyumlu uygulamalarla da kullanabilirsiniz.
- Ağımı Bul: Artık iPhone'unuzu, diğer Apple cihazlarının Bul ağını kullanarak kapattığınızda veya sildiğinizde bile bulabilirsiniz. AirPods Pro ve AirPods Max'inizi Find My uygulamasını kullanarak da bulabilirsiniz.

iOS 16.5 RC sürümünü yüklemek için Apple Developer Program veya Apple Beta Software Program'a kayıt olmanız gerekmektedir. Güncellemeyi iPhone'unuzda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden indirebilirsiniz.

Kaynak: Apple

Son Haberler