Kafalar karışık: Galaxy Z Flip 5’in ilginç tasarımı ve ekran özellikleri ortaya çıktı

Kafalar karışık: Galaxy Z Flip 5’in ilginç tasarımı ve ekran özellikleri ortaya çıktı
Samsung’un katlanabilir telefon pazarında ses getirmesi beklenen Galaxy Z Flip 5 için yeni görüntü ve bilgiler paylaşıldı. Ekran çözünürlüğünün yanı sıra, daha büyük bir kapak ekranı olacak…

Katlanabilir telefon pazarında en çok satış gerçekleştiren Samsung, son olarak Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 modelleriyle karşımıza çıktı. Şirketin yeni nesil telefonları iyileştirilmiş kasa ve yazılım tarafında optimize edilmiş birçok işlevle geldi.

İkinci çeyreğe yaklaşırken gözler bu kez bir sonraki Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 modellerine çevrildi. Her iki cihaz arasından bütçe dostu olması beklenen Z Flip 5’in konsept tasarımı ve arka kapak görüntüsü ortaya çıktı.

Daha büyük ve yüksek çözünürlüklü ekran yer alacak

Paylaşılan görüntüye göre Z Flip 5’in yeni kapak ekranı ‘’klasör’’ biçiminde olacak. Bu ekranın diğer teknik detayları bilinmezken, sızıntılarıyla tanınan Ice Universe çözünürlüğüne ilişkin bilgileri de paylaştı.

e6b20d7a9e6d1a2.jpg

Buna göre Z Flip 5’te 720 x 748p çözünürlüğe sahip, 304 ppi yoğunluğunu destekleyen 3.4 inç boyutunda kapak ekranı bulunacak. Mevcut Galaxy Z Flip 4 modelinde ise bu oranlar 9 inç, 260x512 px olarak geliyor.

Genel olarak tasarımın Z Flip 4’e benzemesi dikkatlerden kaçmıyor. Görünüşe göre Samsung, asıl değişikliği kapak ekranında yapacak. Bu sayede kullanıcılar arka kapakta daha fazla işleve sahip olurken, ana ekranı açma zahmetinden de kurtulacak.

Kaynak: Ice Universe
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler