Microsoft, Android beta kullanıcıları için yeni bir Surface Duo Insider Programı sunabilir

Microsoft, Android beta kullanıcıları için yeni bir Surface Duo Insider Programı sunabilir
Microsoft ayrıca son birkaç yılda Windows Insider Programı aracılığıyla Windows için birkaç önemli güncelleme yayınladı. Ancak Microsoft'un Android çalıştıran Surface Duo katlanabilir akıllı telefonlarında ayrı bir Insider Programı bulunmuyor. Surface Duo cihazı için en son Android güncellemesinde bir "Surface Insider Programına" yapılan atıfların tespit edildiği bildirildiğinden, bu durum yakında değişebilir.

Microsoft, Windows, Office, Xbox ve Skype dahil olmak üzere birden çok platform için içeriden öğrenen programlar sunmaktadır. Redmond merkezli teknoloji devi, bu içeriden öğrenen programlara kaydolan kullanıcılara yazılımın beta sürümlerine erişim sağlıyor. Buna karşılık şirket, bu kullanıcılardan ürünlerini iyileştirmesine yardımcı olabilecek geri bildirimler vermelerini ister. Bu programlar arasında Windows Insider Programı, 10 milyondan fazla katılımcıyla en büyüğüdür. Microsoft ayrıca son birkaç yılda Windows Insider Programı aracılığıyla Windows için birkaç önemli güncelleme yayınladı. Ancak Microsoft'un Android çalıştıran Surface Duo katlanabilir akıllı telefonlarında ayrı bir Insider Programı bulunmuyor. Surface Duo cihazı için en son Android güncellemesinde bir "Surface Insider Programına" yapılan atıfların tespit edildiği bildirildiğinden, bu durum yakında değişebilir.

Şirket kısa bir süre önce Surface Duo cihazları için Android işletim sistemine Microsoft'un Fluent tasarım dilini de getiren Android 12L güncellemesini yayınladı. Bu yeni güncelleme, Android işletim sistemini Windows 11'de bulunan arayüzle daha iyi uyumlu hale getirdi.

Surface Insider Programı: Nasıl keşfedildi WindowsCentral tarafından hazırlanan bir habere göre Gustave Monce isimli bir Twitter kullanıcısı, Surface Duo'nun son Android güncellemesinde tespit edilen "Surface Insider Program" referanslarını ortaya çıkaran ekran görüntüsünün yer aldığı bir tweet paylaştı.

Ekran görüntüsü, Microsoft'un Surface Duo cihazları için özel olarak tasarlanmış içeriden öğrenen bir program geliştirdiğini öne süren birden fazla referansı ortaya koyuyor. Örneğin, Ayarlar uygulamasına, tamamen işlevsel hale geldiğinde kullanıcıların farklı önizleme "halkaları" arasında seçim yapmasına olanak tanıyan bir sayfa eklendi. Microsoft, Windows ve Xbox Insider Programlarının bir parçası olan kullanıcıların da aynısını yapmasına izin verir.

Rapor, özelliğin, Microsoft'un Windows'ta yaptığı A/B testine benzer şekilde "özellik bayraklarına" da bağlı göründüğünden bahsediyor. Şirket, bu "özellik bayrakları" ile beta özelliklerini uzaktan veya yerel olarak açıp kapatabilir.

Surface Insider Programı: Önemi Surface Insider Programı, Microsoft'un Android'in beta özellikleri ve işlevleri de dahil olmak üzere önizleme yapılarını resmi olarak yayınlanmadan önce kullanıma sunmasına yardımcı olacaktır. Samsung ve OnePlus gibi diğer markalar da kullanıcılarının aynı şeyi yapmasına izin veriyor. İçeriden öğrenen program, ilgili kullanıcıların Android'in en son sürümüne Surface Duo'dan çok daha önce erişmesine olanak tanıyacak.

Rapora göre, bu özellik yalnızca mühendislerin dahili olarak kullanması için tasarlandı. Bununla birlikte, Microsoft'un bir süredir halka açık bir Surface Duo içeriden bilgi programı sunmayı planladığı bildiriliyor.

Bunun dışında şirket, yeni bir bulut tabanlı Continuum modu, kilit ekranında Surface Pen ile not alma yeteneği ve tek elle kullanım modu da dahil olmak üzere birden fazla yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Son Haberler