Müjdemizi isteriz! Galaxy S23'lere 5G geldi!

Müjdemizi isteriz! Galaxy S23'lere 5G geldi!
Samsung, Türkiye'nin Galaxy S23 ön satış sayısında MENA bölgesinin lideri olduğunu belirtti. Yeni Galaxy S23 ile birlikte Türkiye'deki kullanıcılar artık 5G bağlantı desteğinden yararlanabilecek.

Geçtiğimiz şubat ayının başında tanıtılan ve piyasaya sürülen yeni Samsung Galaxy S23 serisi hakkında sürpriz veriler paylaşıldı. Samsung tarafından paylaşılan bilgilere göre Türkiye, kendi bölgesinde en çok Galaxy S23 ön siparişi veren ülke oldu.

Samsung'un Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesi bünyesinde faaliyet gösterilen Türkiye, ön sipariş döneminde geçtiğimiz yıla göre de iki kat daha fazla sipariş verdi. Toplam ön sipariş sayısı ise açıklanmadı. Fakat ön siparişten öte bir sürpriz daha yapıldı.

Samsung kullanıcıları Türkiye'de 5G hizmetinden yararlanmaya başlayacak:

Samsung, paylaştığı duyuruda yeni Galaxy S23 serisi ile Türkiye'de 5G hizmetine destek sunmaya başlayacağını da açıkladı. Samsung kullanıcıları, 5 Nisan itibarıyla ülkemizde 5G bağlantı desteğinin bulunduğu tek yer olan İstanbul Havalimanı'nda Galaxy S23 serisi cihazlarıyla artık 5G teknolojisiyle internete erişebilecek.

5G desteği, önümüzdeki dönemde Galaxy S23 serisi dışındaki modeller için de aktifleştirilecek. Şirket, 2023'ün sonuna kadar Galaxy S22, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 cihazlarında da 5G kullanımını aktifleştirmeyi planlıyor. Sonrasındaysa kamu otoritelerinin izin ve yönlendirmelerine göre destek sunan tüm Samsung Galaxy cihazlarda 5G aktifleştirilecek.

Samsung akıllı telefonlara göz atmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Son Haberler