Nubia Red Magic 8 Pro teknik özellikleri yayınlandı

Nubia Red Magic 8 Pro teknik özellikleri yayınlandı
ZTE Nubia'nın Çin'de yeni Red Magic 8 serisi ile oyun telefonu portföyünü genişletmesi bekleniyor. Şirketin bu akıllı telefon serisi için Red Magic 8 ve Red Magic 8 Pro olmak üzere iki yeni cihaz üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Nubia Red Magic 8 Pro akıllı telefonun TENAA listesi, yakında piyasaya çıkacak cihazın 2480 x 1116 piksel çözünürlüğe ve 6,8 inç OLED ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Telefonun ayrıca dar çerçevelere ve ekran içi selfie kamerasına sahip olacağı için tüm ekran alanını kullanması bekleniyor.

Qualcomm'un en yeni Snapdragon 8 Gen 2 amiral gemisi mobil platformu tarafından desteklenen dünyanın ilk oyun telefonu olması da muhtemel. Geçtiğimiz ay, Red Magic 8 Pro telefonunun Çin'in 3C sertifika platformunda NX729J model numarasıyla görüldüğü iddia edildi.

GizmoChina tarafından hazırlanan bir rapora göre, yaklaşmakta olan akıllı telefon kısa süre önce sertifika sitesi TENAA'nın veritabanında da görüldü. Rapor, TENAA listesinin şimdi kaldırıldığını, ancak bazı Weibo kullanıcılarının bunu tespit edebildiğini ve ayrıntılarını paylaştığını iddia ediyor. Yaklaşan akıllı telefon serisi, bu yılın başlarında Çin'de piyasaya sürülen Nubia Red Magic 7 serisinin yerini alacak.

Rapora göre, Red Magic'in yeni oyun amiral gemisi şimdiden 3C ve TENAA sertifikalarını aldı. Bu cihazın Çin'de bu ayın sonunda veya Ocak 2023'ün başlarında resmiyet kazanabileceği bildiriliyor.

Nubia Red Magic 8 Pro teknik özellikler

Nubia Red Magic 8 Pro'nun TENAA listesi, yaklaşmakta olan akıllı telefonun 2480 x 1116 piksel çözünürlük sunacak 6,8 inç OLED ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Cihazın dar çerçevelere ve ekran içi selfie kamerasına sahip olacağı için tüm ekran alanını kullanması bekleniyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, telefonun Snapdragon 8 Gen 2 mobil platformu tarafından desteklenmesi muhtemel. Ayrıca, Red Magic 8 Pro'nun 16GB RAM ve 1TB depolama alanına sahip olması da muhtemel. Nubia, Red Magic 8 Pro ile LPDDR5 RAM ve UFS 4.0 depolama alanının birden fazla yapılandırma kombinasyonunu sunabilir.

Görüntü amaçlı olarak telefon, 50MP ana kamera, 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro ünitesini içeren üçlü bir arka kamera kurulumuna sahip olabilir. Nubia'nın yaklaşmakta olan oyun telefonu ayrıca selfie'ler ve görüntülü aramalar için 16MP ekran altı ön atıcıya sahip olacak.

Red Magic 8 Pro'nun ayrıca 5,000mAh ve 6,000mAh pil üniteleri olmak üzere iki farklı pil seçeneğiyle gelmesi de muhtemel. 3C sertifikası, yaklaşan cihazın 165W hızlı şarjı da destekleyeceğini ve telefonun Android 13 OS ile kutudan çıktığı gibi çalışabileceğini gösteriyor.

Son Haberler