One Plus telefonlar 2023 yılında dört büyük Android güncellemesi alacak

One Plus telefonlar 2023 yılında dört büyük Android güncellemesi alacak
Çinli teknoloji şirketi OnePlus, önümüzdeki yıldan itibaren seçili bazı akıllı telefonlarında dört nesil OxygenOS ve beş yıllık güvenlik güncellemeleri sunacağını açıkladı. Ancak şirket şu an itibariyle dört büyük yazılım güncellemesini ve beş yıl boyunca güvenlik güncellemelerini alacak akıllı telefon serilerini açıklamadı.

OnePlus ve Oppo'nun İşletim Sistemi Ürün Müdürü Gary Chen'e göre şirket, seçilen cihazlar için iki ayda bir güncelleme yapmayı hedefliyor.

Hatırlanacağı üzere, seçili akıllı telefonlarından bazılarına dört büyük yazılım güncellemesi ve beş yıllık güvenlik yamaları vaat eden ilk markalardan biri Samsung olmuştu.

Bu arada OnePlus 11'in 2023'ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Lansman öncesinde, akıllı telefonun beklenen özellikleri ve teknik özellikleri internette dolaşıyor. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile güçlendirilmiş olarak gelmesi muhtemel. Güvenilir duyumcu Max Jambor'a göre, cihaz yeni bir renk seçeneğiyle sunulabilir. Twitter'da paylaştığı üzere, akıllı telefon Mat Siyah ve Parlak Yeşil renk seçenekleriyle gelebilir. Ancak cihazın başka renk seçenekleri de olabilir.

OnePlus'ın OnePlus 11'in tek bir modelini getireceği belirtiliyor. Bu yıl Pro modeli olmayacak. Bunun yerine şirket "Pro" özelliklere sahip tek bir OnePlus 11 piyasaya sürebilir. Akıllı telefonun 120Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç QHD+ AMOLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. OnePlus 11'in arkasında üç sensörlü Hasselblad kamera ile geleceği söyleniyor.

Yaklaşan telefonun 48MP ultra geniş sensör ve bir telefoto lens ile eşleştirilmiş 50MP birincil kameraya sahip olacağı söyleniyor. Özçekimler için OnePlus 11'in ön tarafta 32MP kamera sunacağı söyleniyor. Akıllı telefon ön tarafta delikli bir kamera kesimi sunabilir.

Akıllı telefonun kutudan çıktığı haliyle Android 13 işletim sistemiyle çalışması muhtemel. Yeni duyurulan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci tarafından destekleneceği belirtiliyor. İşlemci 16 GB'a kadar RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile eşleştirilebilir.

Son Haberler