One UI 6 güncellemesi nihayet geliyor, testler başladı: Çıkış tarihi belli oldu!

One UI 6 güncellemesi nihayet geliyor, testler başladı: Çıkış tarihi belli oldu!
Samsung kullanıcılarının merakla bekelediği One UI 6 güncellemesi için geri sayım başladı. Dahili testleri devam eden güncellemenin çıkış tarihi de belli oldu. Önce beta, sonra da kararlı sürüm yayınlanacak.

Samsung, birkaç aydır One UI 6 üzerine çalışıyor. Kulanıcılar şu anda One UI 5.1 güncellemesini kullanırken, yıl sonuna kadar nihayet One UI 6'ya kavuşacak.

XDA'nın bildirdiğine göre Samsung, Galaxy S23 serisinden başlayarak One UI 6'nın beta sürümünü yayınlanayacak.

One UI 6'nın ilk betası Temmuz sonunda çıkacak

Samsung'un güncelleme politikası da Google'a göre ilerliyor. Android 14'ü platform kararlılığına ulaştıran Google, önümüzdeki aylarda bu güncellemeyi resmi olarak piyasaya sürecek.

Bununla beraber Samsung da Google'ı takip edecek. Android 14'ü temel alan One UI 6 güncellemesi, ilk beta sürümüyle Temmuz ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak.

Güncelleme ilk olarak Galaxy S23 serisinde test edilirken, daha sonra diğer modellere genişletetilecek.

Şu ana kadar One UI 6 ile ilgili çok fazla somut bir şey çıkmadı. Ancak Samsung, bunun öncesinde uygulamaları yeni arayüz güncellemesine uyarladı. Hatta bunun bir örneğini hesap makinesinde görmüştük. Bu uygulama, One UI 6 ile uyumlu olacak şekilde güncellendi.

Merakla beklenen One UI 6 güncellemesi; aha fazla kişiselleştirme seçeneğinin yanı sıra tabletler, Galaxy akıllı saatler ve TV gibi diğer Samsung IoT cihazlarıyla daha sorunsuz veri senkronizasyonu için birçok önemli değişiklikle gelecek. En önemlisi de Samsung, pil ve performans arasındaki dengeyi en iyi duruma getirecek.

Son Haberler