Önümüzde yıl hiç görmediğimiz kadar büyük bir iPhone modeli gelebilir

Önümüzde yıl hiç görmediğimiz kadar büyük bir iPhone modeli gelebilir
Daha iPhone 15 ortaya çıkmamışken yeni bir sızıntıyla telefon severler heyecan yaptı. IPhone 16 için yayılan iddiaya göre, yeni yılda Apple, en büyük iPhone'unu sahaya sürebilir.

iPhone 15 henüz resmi olarak duyurulmadı ama iPhone 16 planlaması yapılmaya başlandı bile. Ekran tedarik zinciri danışmanı Ross Young'a göre, 2024 için planlanan iPhone 16'nın "Ultra" versiyonuyla şimdiye kadarki en büyük iPhone'u görebiliriz.

Apple ürünlerinin analistlerinden biri olan Young'ın Twitter hesabına göre 16 Pro'nun ekran boyutu 6,2 inç civarında, Pro Max'in ise 6,8 inç'in üzerine olabilir. Böylece 2024 yılı bize şimdiye kadarki en büyük iPhone'u getirebilir.

iPhone 16 Ultra boyutuna en yakın modern karşılaştırmalardan biri, 6,8 inç ekrana sahip bir başka büyük telefon olan Samsung Galaxy S23 Ultra. Bu boyut, şu anda piyasada olan katlanabilir akıllı telefon dışında en büyük ekran boyutlarından biri. Katlanabilir telefonlarla ekran boyutları 7.6 inçe uzanabiliyor.

iPhone 15'in ise mevcut modellerle yaklaşık aynı boyutta olması bekleniyor; normal iPhone'un 6.1 inç olması beklenirken Plus ve sözde "Pro Ultra" varyantları 6.7 inç'e kadar uzanacak.

Enough about the iPhone 15, is it time to start leaking about the iPhone 16 yet? Hearing about some new sizes on the Pro models...

— Ross Young (@DSCCRoss) May 9, 2023

Son Haberler