Oppo, 2023'te amiral gemisi telefonları için dört büyük Android güncellemesi yapacak

Oppo, 2023'te amiral gemisi telefonları için dört büyük Android güncellemesi yapacak
Akıllı telefon markası Oppo, 2023'ten itibaren belirli modellere dört yıllık büyük ColorOS güncellemeleri sunacağını duyurdu. Bir basın açıklamasında şirket ayrıca 2023 yılında seçili amiral gemisi modelleri için beş yıllık güvenlik yamaları sağlayacağını açıkladı. Telefonların isimleri henüz bilinmiyor.

Oppo ayrıca en son ColorOS işletim sisteminin, işletim sistemi tarihindeki önceki tüm sürümlerden daha hızlı kullanıma sunulduğunu duyurdu. ColorOS 13, şirketin Android 13 tabanlı en son işletim sistemidir.

Şirketten yapılan açıklamada, "18 Ağustos 2022'de piyasaya sürülmesinden bu yana, ColorOS 13 dünya çapında 33 akıllı telefon modeline teslim edildi ve bu da ColorOS tarihindeki en hızlı ve en büyük güncelleme oldu" denildi.

Açıklamada ayrıca, "Resmi sürümlerini takip eden aynı dört aylık zaman diliminde, ColorOS 12'ye (11 Ekim 2021'den 11 Şubat 2022'ye kadar olan veriler) kıyasla %50'den fazla telefon modeli ColorOS 13 (18 Ağustos'tan 18 Aralık 2022'ye kadar olan veriler) ile uyumluydu" denildi.

Yepyeni bir Aquamorphic Tasarım ile gelen ColorOS 13, küresel kullanıcılara akıllı ve kullanıcı dostu deneyimler sağlayan Smart AOD, Multi-Screen Connect ve Home Screen Management gibi bir dizi etkileyici özellik içeriyor.

Animasyonlu efektler, geliştirilmiş her zaman açık ekran ve Spotify için özel oynatma kontrolü ColorOS 13 güncellemesiyle gelen diğer özellikler. Oppo, en son yazılım sürümü ile kullanıcının gizliliğine ve güvenliğine de büyük önem verdiğini ve ayrıca Windows cihazları ve Oppo Air tablet ile cihazlar arası işbirliğini geliştirdiğini söylüyor.

Son Haberler