Oppo Reno 8 serisi lansman öncesinde resmi web sitesinde listelendi

Oppo Reno 8 serisi lansman öncesinde resmi web sitesinde listelendi
Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, 23 Mayıs'ta Reno 8 serisi akıllı telefonlarını piyasaya süreceğini doğruladı.

Oppo, Çin'de en yeni Reno serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazır. Çinli akıllı telefon üreticisi, 23 Mayıs'ta Çin'de Oppo Reno 8 serisi akıllı telefonlarını piyasaya süreceğini doğruladı. Şirketin Oppo Reno 8, Reno 8 Pro, Reno 8 Lite ve Reno 8 SE akıllı telefonlarını piyasaya sürmesi bekleniyor.

Resmi lansman öncesinde, yaklaşan akıllı telefonlar Oppo'nun Çin çevrimiçi mağazasında listeleniyor. Web sitesi listesi, üç akıllı telefon modelini ortaya koyuyor - Reno 8, Reno 8 Pro ve Reno 8 Pro+.

Resmi listeye göre Oppo Reno 8 Pro+, Oppo Find X5 serisine benzer bir tasarıma sahip. Akıllı telefonun 7.34 mm kalınlığında olduğu ve delikli bir ekrana sahip olduğu söyleniyor. Öte yandan Oppo Reno 8 ve Reno 8 Pro, Realme'nin 9 serisi akıllı telefonlarına benzer bir tasarıma sahip.

Oppo Reno 8 Pro ve Reno 8 Pro+'nın dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olması beklenirken, Oppo Reno 8'in üçlü arka kamera kurulumuna sahip olduğu söyleniyor. Üç akıllı telefonun iki farklı versiyonu olacak – 8GB/12GB RAM ve 128GB/256GB dahili depolama. Oppo Reno 8 ve Reno 8 Pro'nun siyah, mavi ve degrade renk seçenekleriyle geleceği söyleniyor. Oppo Reno 8 Pro+ ise gümüş renk seçeneğiyle gelmesi bekleniyor.

Oppo Reno 8'in beklenen özellikleri

Rapora göre, Oppo Reno 8 akıllı telefonun üç farklı renk seçeneğiyle sunulması bekleniyor – Hafif Sarhoş, Karşılaşma Mavisi ve Gece Turu Siyahı. Cihaz, 120Hz yenileme hızını destekleyebilen 6.62 inç Full HD+ E4 OLED ekrana sahip olabilir. Bu cihaz, muhtemelen 20 Mayıs'ta piyasaya sürülmesi planlanan yeni bir Snapdragon işlemci tarafından desteklenecek. Yeni işlemcinin Snapdragon 7 Gen 1 mobil platform olarak adlandırılacağı söyleniyor ve Oppo Reno 8, yaklaşan işlemciyle birlikte gelen ilk akıllı telefon olacak. . Akıllı telefonun ayrıca 80W hızlı şarjı destekleyecek bir 4500mAh pil ünitesine sahip olacağı tahmin ediliyor.

Oppo Reno 8 Pro'nun beklenen özellikleri

Oppo Reno 8 Pro, 120 Hz yenileme hızını da destekleyebilen 6,7 inç Full HD+ OLED ekrana sahip olabilir. Bu akıllı telefon muhtemelen MediaTek Dimensity 8100-Max işlemci tarafından desteklenecek ve 80W hızlı şarj desteğine sahip 4500mAh pil ünitesi içerebilir. Bu cihazın ayrıca Xiaoyao Green, Roaming Grey ve Dark Black olmak üzere üç renkte çıkması bekleniyor.

Oppo Reno 8 SE'nin beklenen özellikleri

Bu arada SE varyantı, yalnızca 90Hz yenileme hızını destekleyebilen 6.43 inç Full HD+ OLED ekrana sahip olabilir. Oppo Reno 8 SE'nin MediaTek Dimensity 1300 işlemci tarafından desteklenmesi bekleniyor ve ayrıca 80W hızlı şarjı destekleyecek 4500mAh pil ünitesine sahip olabilir. Bu telefon için mevcut olacak renk seçeneklerinin - Biraz Sarhoş, Açık Gökyüzü Mavisi ve Gece Turu Siyahı olacağı tahmin ediliyor.

Son Haberler