Poco X5 serisinin iki cihaz içermesi bekleniyor

Poco X5 serisinin iki cihaz içermesi bekleniyor
Poco X5 ve Poco X5 Pro olarak piyasaya çıkmasını beklenen telefonun ilgili model numaralarıyla (sırasıyla 22101320G ve 22101320I), BIS ve FCC de dahil olmak üzere birçok sertifika web sitesinde zaten yer aldı.

Bu yılın başlarında Poco, Mart ayında Hindistan'da X4 Pro 5G akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Şirketin şimdi Poco X4 serisinin yerini alacak bir akıllı telefon serisi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Poco X5 serisinin iki cihaz içermesi bekleniyor - Poco X5 ve Poco X5 Pro. Her iki telefon da ilgili model numaralarıyla (sırasıyla 22101320G ve 22101320I), BIS ve FCC de dahil olmak üzere birçok sertifika web sitesinde zaten yer aldı. GizmoChina tarafından hazırlanan bir habere göre, Mukul Sharma adlı bir ihbarcı, IMEI veri tabanında yaklaşan Poco X5 serisinin Pro varyantını tespit etti. Ürünün adının yanı sıra IMEI listesi, yaklaşan telefonun bazı temel özelliklerini de ortaya çıkardı.

Poco X5 Pro: Beklenen özellikler IMEI listesine göre, Poco X5 Pro akıllı telefonun 120Hz IPS LCD panele sahip olması bekleniyor. Yakışıklı, geçen hafta duyurulan yeni piyasaya sürülen Snapdragon 782G yonga setinden güç alabilir.

Bu yeni yonga seti, Snapdragon 778G+'nın yenilenmiş bir versiyonudur ve ayrıca 6nm düğümü temel alır. Ancak, eski yonga seti ile karşılaştırıldığında en yeni mobil platform, %5 daha hızlı CPU performansı ve %10 daha hızlı GPU performansı sunuyor.

Bunun dışında, yaklaşmakta olan cihazın 67W hızlı şarjı destekleyebilecek 5000mAh pil birimi de içermesi muhtemeldir. Karşılaştırma için Poco X5 Pro, önceki modelle aynı pil yapılandırmalarıyla da gelebilir. Yaklaşan telefonun Poco X4 Pro 5G akıllı telefonla karşılaştırmasını görelim.

Poco X4 Pro 5G: Temel Ayrıntılar Poco'nun X4 Pro 5G'si, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç AMOLED FHD+ ekrana sahiptir. Yakışıklı, 8 GB RAM ve 128 GB depolama ile desteklenen Snapdragon 695 yonga seti tarafından desteklenmektedir.

Fotoğrafçılık için akıllı telefon, 64MP ana kamera, 8MP ultra geniş lens ve 2MP makro sensörü içeren üçlü bir arka kamera kurulumuna ev sahipliği yapıyor. Cihaz ayrıca özçekimler ve görüntülü aramalar için 16 MP'lik bir ön atıcıya sahiptir.

X4 Pro 5G, Android 11 tabanlı MIUI 13'ü çalıştırır ve bir microSD kart yuvasıyla birlikte yana bakan bir parmak izi tarayıcıyla birlikte gelir

Son Haberler