Realme 10, Mart 2023 güncellemesi yayında

Realme 10, Mart 2023 güncellemesi yayında
Bu yılın başlarında Realme, orta sınıf akıllı telefonu Realme 10'u Hindistan'da piyasaya sürdü. Şirket şimdi akıllı telefon için bir OTA güncellemesi yayınladı. Şirket, akıllı telefon güncellemesinin birkaç yeni özellik, optimize edilmiş ağ uyumluluğu sunacağını ve sistem kararlılığı sağlayacağını iddia ediyor.

OTA güncellemesi, kullanıcıların indirmeleri için bir push mesajı almasıyla aşamalı olarak sunuluyor. Yükseltme bugün belirli bir kullanıcı grubuna sunulacak ve birkaç gün içinde daha geniş bir dağıtım yapılacak. Alternatif olarak, Ayarlar > Telefon Hakkında > Sistem güncellemesi bölümüne giderek de kontrol edilebilir.

"Güncelleme, realme'nin cihazlarına düzenli ve zamanında güncellemeler sağlama konusundaki kararlılığını bir kez daha teyit ediyor. Bu eğilimi sürdürerek, Ocak 2023'te piyasaya sürülen realme 10 şimdi Mart OTA Changelog güncellemesini alıyor" dedi.

İşte güncellemenin tam değişiklik günlüğü

UI Sürümü: RMX3630_11.A.29

Güvenlik

Android güvenlik yamasını günceller: Şubat, 2023

Kamera

Ön ve arka kameranın çekim etkisini optimize eder

Sistem

Çağrılarda ve diğer senaryolarda olasılıksal gecikme sorununu optimize eder

Realme 10 teknik özellikleri

Realme 10, %84,4 ekran-gövde oranına sahip 6,4 inç AMOLED panel ile geliyor. Ekran 90Hz yenileme hızını ve maksimum 360Hz dokunmatik örnekleme hızını destekliyor.

Akıllı telefon, 50MP AI birincil sensör ve 2MP B&W sensörden oluşan çift arka kamera kurulumuyla geliyor. Ön kısımda selfie'ler ve görüntülü aramalar için 16MP selfie sensörü bulunuyor. Kamera Video, Gece Modu, Panoramik görünüm, Uzman, Timelapse, Portre Modu, HDR, Ultra makro, AI Güzellik, Filtre, Süper Metin ve Ağır Çekim gibi fotoğrafçılık işlevlerini destekliyor.

Akıllı telefon iki RAM ve depolama seçeneğiyle geliyor - 4GB+64GB ve 8GB+128GB. Akıllı telefon, daha fazla depolama alanı oluşturmak için depolamayı sanal RAM'e dönüştüren 8GB'a kadar dinamik RAM ile birlikte geliyor.

Realme 10, MediaTek Helio G99 işlemci tarafından destekleniyor ve 2.2GHz hıza kadar çıkan iki yüksek performanslı Arm Cortex-A76 işlemciye sahip sekiz çekirdekli bir CPU'ya sahip. Cihaz, Android 12 işletim sistemine dayalı Realme UI 3.0 kullanıcı arayüzünü çalıştırıyor. Ses amacıyla, telefon Hi-Res çift sertifikalı UltraBoom hoparlörlere sahiptir.

Akıllı telefon 5000mAh pil ve 33W SuperVOOC şarj desteği ile destekleniyor. Şirket, telefon görüşmeleri için 30 saatten fazla pil ömrü ve müzik akışı için 50 artı saat sunduğunu iddia ediyor.

Son Haberler