Redmi 11A global varyantı IMDA veritabanında listelendi. İşte beklenen teknik özellikler

Redmi 11A global varyantı IMDA veritabanında listelendi. İşte beklenen teknik özellikler
Apart from the device’s name, the IMDA listing hasn’t revealed any key specifications of the smartphone. However, the IMDA approval suggests that Redmi 11A will release in global markets aside from India and China. The TENAA listing has revealed some key specs of the upcoming phone.

Çinli telefon üreticisi Xiaomi, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon serisi Xiaomi 13'ün yanı sıra diğer bazı yeni ürünlerini bugün (2 Aralık) düzenleyeceği bir etkinlikle tanıtmaya hazırlanıyordu. Ancak şirket etkinliği ertelemek zorunda kaldı ve ertelenen lansman tarihi hala bilinmiyor. Xiaomi'nin alt markası Redmi'nin de numaralı serisi için yeni bir cihaz üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Söylentiler, Redmi 11A'nın Çin'in TENAA ve Hindistan'ın BIS düzenleyici kurumları tarafından onaylandığını ve akıllı telefonun Hindistan'da yakında piyasaya sürüleceğini gösteriyor. GizmoChina tarafından hazırlanan bir rapora göre, cihazın küresel modeli Singapur'un IMDA veritabanında 22120RN86G model numarasıyla da tespit edildi. Karşılaştırmak gerekirse, telefonun Hindistan versiyonu 22120RN86I model numarasına sahipken, Çin varyantı 22120RN86C model numarasıyla geliyor.

IMDA listelemesi, cihazın adı dışında akıllı telefonun herhangi bir temel özelliğini ortaya koymadı. Ancak IMDA onayı Redmi 11A'nın Hindistan ve Çin dışında küresel pazarlarda da piyasaya sürüleceğini gösteriyor. TENAA listelemesi yaklaşan telefonun bazı temel özelliklerini ortaya çıkardı.

Redmi 11A: Beklenen teknik özellikler

TENAA listesi, Redmi 11A'nın HD+ çözünürlüğe (1650 x 720 piksel) sahip 6,7 inç IPS LCD ekrana sahip olabileceğini ortaya koyuyor. Yaklaşan akıllı telefonun 2.0GHz sekiz çekirdekli işlemci ile güçlendirilmesi bekleniyor ve şirket bu telefon için 2GB / 4GB / 6GB / 8GB RAM olmak üzere dört farklı RAM seçeneği sunabilir.

Rapora göre, Redmi 11A ayrıca 32GB, 64GB, 128GB ve 256GB olmak üzere dört ayrı depolama seçeneğiyle de çıkabilir. Ayrıca akıllı telefon, kullanıcıların tercihlerine göre depolama alanını artırmaları için bir microSD kart yuvası da barındıracak.

Fotoğrafçılık için Redmi 11A, 50MP çift arka kamera kurulumuna ve selfie'ler ve görüntülü aramalar için 50MP ön atıcıya sahip olabilir. Cihaz ayrıca 5000mAh pil ünitesine sahip olabilir, ancak hızlı şarj desteği ile ilgili ayrıntılar hala bilinmiyor.

Raporda ayrıca akıllı telefonun Android 12 mi yoksa Android 13 işletim sistemini mi çalıştıracağı belirtilmedi. Ancak rapora göre akıllı telefonun bir IR blaster'a sahip olması bekleniyor.

Son Haberler