Samsung Galaxy Tab S8 FE teknik özellikleri açıklandı

Samsung Galaxy Tab S8 FE teknik özellikleri açıklandı
Geçen yılki Galaxy Tab S7 FE, Haziran ayında piyasaya sürülmüştü. Yeni cihazın ise 2023'te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tablet bir süredir geliştiriliyor ve şimdi hakkında birkaç ayrıntı daha basına sızdı. İşte Galaxy Tab S8 FE için gelen o bilgiler

Samsung'un bir sonraki tablet serisinin Apple iPad Pro ile rekabet edecek olan Galaxy Tab S9 serisi olması bekleniyor. Ancak bundan önce, Koreli teknoloji devinin bu yılki Galaxy Tab S8 tabletinin yakın zamanda piyasaya sürülen giriş seviyesi iPad'e (10. nesil) meydan okuyacak bir Fan Edition (FE) sürümünü piyasaya sürmesi bekleniyor. Yaklaşan Android tabanlı tablet, selefi ile aynı ekrana sahip olması beklenen Galaxy Tab S8 FE olarak bilinecek.

Samsung Galaxy Tab S8 FE: Beklenen özellikler Sammobile tarafından hazırlanan bir rapora göre Samsung, Tab S FE serisi için AMOLED ekrana geçmeyebilir. Şirketin Galaxy Tab S8 FE için de LCD panel kullanmaya devam etmesi bekleniyor.

Rapor, yaklaşan tabletin ekran çözünürlüğü, boyutu ve diğer özellikleri hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmıyor, ancak geçen yılki cihaza göre iyileştirme için çok yer var. Galaxy Tab S7 FE, 60Hz LCD'ye sahip ve Samsung'un yeni çıkacak cihazla birlikte 120Hz yenileme hızı sunması, tablet serisi için önemli bir yükseltme olacak.

Daha önce Tab S8 FE, bir Geekbench kıyaslama girişinde çevrimiçi olarak görüldü. Liste, yaklaşmakta olan tablet serisinin MediaTek Kompanio 900T yonga setinden güç aldığını ve Android 13 çalıştırdığını ortaya koydu.

Samsung'un bir sonraki FE versiyonu tableti de selefi gibi yerleşik bir kaleme sahip olacak. Bununla birlikte, yakında çıkacak olan cihazdaki S-Pen performansı, hızı ve duyarlılığı Tab S7 FE'ye kıyasla çok daha iyi olacaktır.

Tab S8 FE'deki ekran kalemi, bu yılki Samsung Galaxy S22 Ultra ve Galaxy Tab S8 serisinde de kullanılan yeni Wacom sayısallaştırıcı teknolojisinden güç alacak. Rapora göre yakında çıkacak olan tablet, bu yeni teknoloji ile "harika bir S-Pen deneyimi" sunacak.

Son Haberler