Samsung ilk katlanabilir tablet modelini piyasaya sürüyor!

Samsung ilk katlanabilir tablet modelini piyasaya sürüyor!
Teknoloji devi Samsung, katlanabilir akıllı telefonları ile sektörün zirvesinde yer alıyor. Şirket çok yakında katlanabilir tablet teknolojisine de giriş yaparak bir ilke imza atmayı planlıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir akıllı telefon modelleri ile piyasada güçlü bir konuma sahip. Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modelleri, şirketin katlanabilir telefon pazarına sunduğu son cihazlar olduğu. Çok yakında her iki modelin de yeni sürümlerinin raflara gelmesi beklenirken; şirketten sürpriz bir haber geldi. Firma, rotasını bu kez de katlanabilir tabletlere çevirdi.

İddialara göre Samsung, Galaxy Z Fold Tab adlı bir tablet üzerinde çalışıyor. Elbette ki cihazın ismi şu an için kesinleşmiş değil. Kimi sızıntılara göre modelin Galaxy Flex S ismiyle gelebileceği de konuşulmakta. Bununla beraber firma, dünyanın ilk katlanabilir tablet modelini kullanıcılarla buluşturmuş olacak. Şirket uzun bir süredir katlanabilir telefon ve dizüstü bilgisayar pazarlarının lideri konumunda yer alırken, tabletlerde de aynı başarıyı elde etmeyi amaçlıyor.

Samsung katlanabilir tablet için kolları sıvadı

CES 2022 etkinliğinde Samsung bir dizi katlanabilir teknolojik ürünü ile karşımıza çıkmıştı. Bunlar arasında Flex S, G, Note ve Slidable gibi konsept modeller yer aldı. Flex S cihazı "s" şeklinde içe ve dışa doğru katlanırken, Flex G ise iki kez içe doğru katlanabilen bir yapıya sahipti. Dizüstü bilgisayarların evrimi olarak nitelendirilen Flex Note, açıldığında 17 inçlik ekrana sahip olan dikkat çekici bir ürün. Son olarak Flex Slidable ise yatay olarak uzanan katlanabilen bir telefon olarak görücü karşısına çıkmıştı.

samsung-ilk-katlanabilir-tablet-modelini-piyasaya-suruyor-2.jpg

Samsung bu modellerle katlanabilir cihaz yelpazesinin geleceğinin nerelere uzanacağını hayranlarına tarif etti. Şirket şimdi bu tecrübesini bir tablet cihazında ortaya koyacak.

İddialara göre Samsung, 2023 yılının ilk çeyreğinde Galaxy Tab S9 serisinin lansmanı ile birlikte yeni katlanabilir tablet modelini piyasaya sunacak. Elbette şu an için bunlar bir iddiadan ibaret. Fakat güvenilir kaynaklardan gelen haberler, şirketin böyle bir hamle yapmaya uzun süredir hazırlandığını ortaya koyuyor.

Galaxy Unpacked için geri sayım başladı

Samsung, 10 Ağustos tarihinde Galaxy Unpacked etkinliği ile hayranlarını ekrana kilitleyecek. Şirket burada yeni katlanabilir akıllı telefonları Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4'e yer verecek.

Son Haberler