Samsung kullanıcıları müjde: One UI 6.0 güncellemesi geliyor, testler başladı!

Samsung kullanıcıları müjde: One UI 6.0 güncellemesi geliyor, testler başladı!
Samsung, yazılım güncellemelerinde vitesi artırdı. Şirket One UI 5.1’in dağıtımını halen tamamlamazken, One UI 6.0 için düğmeye bastı.

One UI 5.1 güncellemesini çok kısa sürede onlarca telefonuna sunan Samsung, yazılım tarafında ne kadar hızlı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştı. Bu alanda artık rakipsiz olarak gösterilen teknoloji devi şimdi de One UI 6.0 için harekete geçti.

Daha önce sızıntı ve iddialarla gündeme gelen One UI 6, bu kez Samsung’un dahili test görüntüleriyle ortaya çıktı. Peki hangi modeller için test ediliyor ve ne zaman gelecek?

One UI 6.0 için ilk dahili testler başladı

Samsung’un yeni arayüz birimi One UI 6.0, ilk dahili testine Galaxy S23 serisinde başladı. Aşağıda yeni yazılımların önceden tespit edildiği üçüncü taraf uygulamasına ait ekran görüntüsü bulunuyor. Bu görüntü, şirketin hangi yazılım üzerinde testler gerçekleştiğini erkenden tespit edebiliyor.

Görüntüden de anlaşıldığı üzere yeni One UI 6.0 güncellemesi, S23 için S918BXXU1BWE2 yapı numarasıyla test ediliyor. ‘’W” ibaresi yılı, yani 2023'ü, “E” ise bu yapının Mayıs ayında hazırlandığını belirtirken, son hane ise test boyunca değişmeye devam edecek.

Samsung bu kez hangi yenilikleri sunacak?

6.jpg

One UI 6.0 ile gelecek özellikler merakla beklenirken, daha önceki sızıntılar bu konu hakkında bazı fikirler veriyor. Raporlara göre One 6 aşağıdaki yeniliklerle gelecek.

-Ana ekran, kilit ekranı, bildirimler tepsisi, hızlı ayarlar alanı ve ikonografide değişiklikler olması bekleniyor.
- One UI 6.0, geliştirilmiş gizlilik kontrolleri, uygulama uyku modu, kayan ekran görüntüleri, tek elle kullanım modu ve daha fazlası gibi Android 14 ile birlikte gelen tüm yeni özellikleri ve geliştirmelerle gelmesi bekleniyor.
- One UI 6.0, kullanıcıları ve geliştiricileri sinirlendiren arka planda uygulama kullanım sorununu çözecek. Bu çözüm için Google ve Samsung ortaklaşa çalışıyor. Güncelleme sonrası Samsung cihazların pil ve performans açısından önemli iyileştirmelere sahip olması bekleniyor.

One UI 6.0 ne zaman gelecek?

Samsung'un Galaxy S23 serisi, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 için One UI 6.0'ı beklenenden erken test etmeye başlaması, One UI 6.0'ın kararlı sürümünün söz konusu cihazlara normalden daha erken geleceğini gösteriyor. Dolayısıyla yıl bitmeden yeni güncellemeyi cihazlarda görebiliriz.

Kaynak: sammyfans
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler