Samsung’dan şaşırtan karar: One UI 6 güncellemesi beklenirken bakın ne yaptı

Samsung’dan şaşırtan karar: One UI 6 güncellemesi beklenirken bakın ne yaptı
Samsung, yeni arayüz güncellemesi One UI 6’yı test ediyor. Bunun dışında katlanabilir telefonları da yolda. Ancak teknoloji devi ilginç bir strateji sergiledi. İşte Samsung kullanıcılarını üzecek gelişme.

Teknoloji devi Samsung, son olarak Galaxy telefon ve tabletlerine One UI 5.1.1 güncellemesini sundu. Bu güncelleme pek çok yenilikle gelirken, hatalar giderildi ve performansta önemli ölçüde iyileştirmeler yapıldı.

Şimdi ise gözler One UI 6 güncellemesinde. Yine bu güncellemeye ilişkin de ilk görüntüler ve bilgiler paylaşılmıştı. Ancak Samsung One UI 6’yı katlanabilir telefonlarıyla beraber getirmeyecek gibi görünüyor.

Samsung, katlanabilir telefonları için One UI 5.1.1’i test ediyor

Güney Koreli firma, 26 Temmuz’da yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerini piyasaya sürecek. Söz konusu telefonların yeni arayüz güncellemesi One UI 6.0 ile kutudan çıkması bekleniyordu.

one-ui-5-1-1.jpg

Ancak son raporlara göre kullanıcılar hayal kırıklığına uğrayacak. Zira Samsung her iki telefon için de Android 13 tabanlı One UI 5.1.1 güncellemesini test ediyor. Bu da, katlanabilir modellerin direkt olarak One UI 6.0 ile çıkış yapmayacağını gösteriyor.

Test görüntülerindeki bilgilere göre Galaxy Z Fold 5’in yazılım numarası F946NKSU1AWF8, Z Flip 5’in ise F731NKSU1AWF8. Samsung’un katlanabilir telefonları için One UI 6.0’ı neden test etmediği ise tartışmalara neden oldu.

Son Haberler