Samsung'un Snapdragon işlemcisi, diğer telefonlarda da kullanılacak

Samsung'un Snapdragon işlemcisi, diğer telefonlarda da kullanılacak
Samsung Galaxy S23 serisine hayat veren özel optimizasyonlu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi, tüm markalar tarafından kullanılabilecek. İşte detaylar...

Güney Koreli teknoloji devi Snapdragon 8 Gen 2" işlemcinin özel optimizasyonla sunulduğunu açıklamıştı. Samsung'un açıklamasına göre Galaxy S23 ailesindeki işlemci, diğer markalarda kullanılan aynı model işlemciden daha yüksek performans sunuyordu.

Aslında Samsung haklıydı. Galaxy S23 serisindeki Snapdragon 8 Gen 2 işlemci, diğer markalarda kullanılan işlemcilerden biraz daha iyiydi. Bu bağlamda; Samsung, işlemcinin CPU hızını 3.2 GHz'den 3.36 GHz'ye (yüzde 5), GPU hızını ise 680 MHz'den 719 MHz'ye (yüzde 5,7) çıkardı. İşte bu sayede tüketiciye daha iyi bir deneyim sunuldu. Ancak gelen son haberler, çok yakında bunun değişeceğini gösteriyor.

Artık her marka, Samsung ile aynı değerleri sunan Snapdragon 8 Gen 2 işlemci kullanabilecek!

Akıllı telefon dünyasının önemli sızıntı kaynakları arasında yer alan Digital Chat Station, yüksek çalışma hızına sahip Snapdragon 8 Gen 2 işlemcilerin Samsung tekelinden çıktığını belirtti. Weibo'daki paylaşımında detay vermekten kaçınan Digital Chat Station, artık diğer markaların da yüksek çalışma hızındaki Snapdragon 8 Gen 2'yi kullanabileceklerini ileri sürdü.

Digital Chat Station tarafından yapılan açıklama, başta Xiaomi olmak üzere OnePlus, OPPO ve hatta ASUS gibi markaların da Samsung Galaxy S23 ailesindeki Snapdragon 8 Gen 2'den güç alabileceğini gösteriyor. Böylelikle Samsung'un rakipleri, bu marka ile aralarındaki performans farkını kapatmak için iyi bir fırsat yakalamış olacaklar. Ancak bu değişikliğin ne zaman gerçek olacağı, markaların hangi modellerinde Samsung Galaxy S23 ile aynı işlemciyi kullanacakları belli değil.

Son Haberler