Samsung'un son güncellemesi telefonları bozdu: Ekranda pembe çizgiler çıkmaya başladı!

Samsung'un son güncellemesi telefonları bozdu: Ekranda pembe çizgiler çıkmaya başladı!
Samsung'un aylık güvenlik güncellemesi kapsamında yayınladığı Mayıs 2023 güncellemesi, bazı telefonlarda pembe ekran sorununa neden oldu.

Samsung, güncellemeler konusunda emin adımlarla gidiyor. Yazılım güncellemeleri aylık bazda en hızlı yayınlayan şirket olan teknoloji devi, normal olarak bazen sorunlar yaşayabiliyor.

Nitekim Mayıs 2023 güncellemesi de beraberinde sorunlarla geldi. Her Samsung modeli olmasa da, Galaxy S21 Ultra kullanıcıları güncellemeyi yükledikten sonra ekran sorunuyla karşılaştıklarını bildirdi.

Ekranda pembe çizgiler çıkmaya başladı

Gizmochina'nın haberine göre Mayıs 2023 güncellemesini yükleyen bazı Galaxy S21 Ultra kullanıcıları, ekranında pembe çizgi sorunuyla karşı karşı kaldı. Söz konusu sorun şu ana kadar yaşanmıyordu, fakat güncellemenin hemen akabinde ortaya çıktı.

samsung-galaxy-s21-ultra-display.jpg

Sorunu yaşayan kullanıcı telefonunu servise götürdüğünde, 376 dolarlık bir ücret talep edildi. Ancak şikayet ve forum sayfalarında kullanıcıların %80'i benzer ekran sorunları yaşadıklarını ifade etti. Yani bu donanımsal veya yazılımsal hatalardan kaynaklanıyor.

Fakat bu tür şikayetleri ilk kez görmüyoruz. Zira Samsung'un yeni nesil dahil pek çok telefonu pembe çizgi sorunuyla yıllarca gündeme geldi. S21 Ultra'nın yanı sıra S20 serisini kullananlar da benzer sorunla karşılaştılar. Ancak çoğu zaman bu sorunlar yazılımla alakalı olurken, çoğu zamanda donanım kaynaklı oldu.

Şu anda S21 Ultra kullanıcılarının her ihtimale karşı güncellemeyi yüklememesi tavsiye ediliyor. Yükleyen ve sorun yaşan kullanıcıların ise bir sonraki sürümü beklemelerinde fayda var.

Kaynak: Gizmochina

Derleme: Veteknoloji

Son Haberler