Samsung’un yeni arayüz güncellemesi One UI 6 geliyor: Uygulamalar şimdiden güncellenmeye başladı

Samsung’un yeni arayüz güncellemesi One UI 6 geliyor: Uygulamalar şimdiden güncellenmeye başladı
One UI 5.1’i kullanıcılarla buluşturan Samsung, hız kesmeden One UI 6 güncellemesi üzerine çalışmalara başladı. Yeniliklerle gelecek bu güncelleme için hazırlıklar devam ederken, uygulamalar da şimdiden güncellenmeye başladı.

Samsung, One UI 6 çalışmalarında önemli bir yol kat etti. Her arayüz güncellemesinde olduğu gibi yine çok önceden dahili testlere başlayan Güney Koreli teknoloji devi, muhtemelen bu yılın sonlarında One UI 6’yı kullanıcılarla buluşturacak.

Henüz somut olarak One UI 6’dan çok fazla görüntü yok. Ancak son sızdırılan ekran görüntüsü, Samsung’un kendi uygulamalarını One UI 6’ya hazırladığını gözler önüne seriyor. Öyle ki bu uygulamalardan biri Hesap Makinesi…

Samsung, uygulamaları One UI 6’ya hazırlıyor

Twitter’da bir kullanıcı, güncellenen Hesap Makinesi uygulamasına ait değişiklik günlüğünü paylaştı. Buradaki güncelleme genel anlamda çok önemli olmasa da One UI 6 için ipucu veriyor.

a.jpg

Resimden de görebildiğiniz üzere değişiklik günlüğünde One UI 6'nın gelecekteki sürümünden açıkça bahsediyor. Örneğin yeni renk paleti desteğiyle ilgili bir güncelleme olacağı, arayüzde yapılacak önemli değişikliklerden birini işaret ediyor.

Bunun dışında Hesap Makinesi için göze çarpan bir yenilik daha var. Artık Galaxy akıllı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelen bu uygulama, veri birimlerini dönüştürme özelliğiyle güncellenecek.

One UI 6.0 arayüzü halen test aşamasında. Samsung’un bu konuda herhangi bir açıklama yapmadığını, yeni sürümü sessiz sedasız geliştirmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Ancak iddialara göre bu güncelleme önümüzdeki aylarda ilk beta testleriyle karşımıza çıkacak. Şubat ayına en garanti şekilde bakabiliriz.

Kaynak: Sammobile

Son Haberler