Son iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra hakkında heyecanlandıran iddia

Son iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra hakkında heyecanlandıran iddia
Ortaya atılan son iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra sızıntısıyla birlikte, telefon severler heyecanlandı. İki modele gelmesi beklenen özellikle, üst seviye iPad'leri yakalayabilme olanağı tanınacak. İşte ayrıntılar...

Apple'ın yaklaşan iPhone 15 serisindeki her modelin Lightning bağlantı noktası yerine USB-C şarj bağlantı noktasını kullanacağını birden fazla kaynaktan duyduk, ancak son haberlere göre iPhone 15 Pro-ve muhtemelen iPhone 15 Ultra- temel model olacak olan iPhone 15'e göre bağlantı noktasıyla ilgili 2 önemli avantaja sahip olacak.

Öncelikle, iPhone 15 Pro'nun USB-C 3.2 veri aktarım hızlarına ek olarak Thunderbolt 3 veri aktarım hızlarını da destekleyeceği, standart iPhone 15'in ise yalnızca USB 3.2'yi destekleyeceği sızıntılar arasında yer alıyor. Thunderbolt 3 hızları 40Gbps'ye ulaşabilirken, USB-C 3.2 hızları 20Gbps'ye kadar çıkabiliyor, bu da iPhone 15 Pro'nun dosyaları çok daha hızlı bir şekilde aktarabileceği anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra iPhone 15 Pro da yer alacak Thunderbolt 3 versiyonunun 4K monitörlerle de uyumlu olacağı iddia ediliyor. Yani iPhone 15 Pro sahipleri belirli içerik türlerini ayrı bir ekranda görüntüleyebilecekler. Bunun bir diğer anlamı da - üst seviye iPad'lerde olduğu gibi - pahalı adaptör aksesuarları satın almaya gerek kalmayacak olması.

Elbette bunlar şimdilik sızıntı. Apple'ın ne yapacağını kestirmesi güç, ancak bugüne kadar iPhone'lar hakkında ortaya atılan pek çok iddianın gerçekleştiğini düşünürsek, Apple bu kez de bizi yanıltmayabilir.

Son Haberler