Son veriler açıklandı: İşte dünya geneli en çok satan akıllı telefonlar

Son veriler açıklandı: İşte dünya geneli en çok satan akıllı telefonlar
Araştırma şirketi Canalys, 2023'ün ilk çeyreğinde en çok satan akıllı telefonları açıkladı. Peki en çok hangi telefonlar satıldı.

Akıllı telefon pazarında kıyasıya rekabet devam ederken araştırma şirketi Canalys, 2023'e ilişkin son verileri açıkladı. Apple, Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi markaların yer aldığı listede en çok satan modeller belli oldu.

iPhone 14 serisi Apple'ın şu anda en pahalı telefonun olmasına rağmen müthiş sevkiyata sahip. Dünya genelinde kullanıcıların tercihi yine değişmedi.

İşte en çok satan akıllı telefonlar

Canalys'nin verilerine göre küresel akıllı telefonu sevkiyatlarında ilk on beş model; iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14, iPhone 13, Samsung S23 Ultra, iPhone 14 Plus, Samsung S23, iPhone 12, Samsung S23 Plus, Samsung Z'dir. Flip 4, iPhone SE, Samsung S22, Mi 13, Huawei Mate 50 ve Samsung S21 FE 5G'den oluşuyor.

en-cok-satan-telefonlaar.jpg

Listede toplam 7 model Apple'ın hala dünyanın en çok satan markalardan biri olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Tüm iPhone 14 serisinin yanı sıra iPhone 12 ve iPhone 13 gibi eski modeller hala satışlar konusunda Apple'ın cebini dolduruyor. Diğer yandan Samsung'un ise listede 6 modeli yer alıyor.

Çinli teknoloji devi Huawei ve Xiaomi de listede. Bunlardan Xiaomi 13 ve Huawei Mate sırasıyla 13 ve 14. sırada bulunuyor. Her iki telefon listede yer alan iki Çinli şirket olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: Canalys
Derleme: Okan Güleş /Veteknoloji.net

Son Haberler