Sony, akıllı telefon üretmeyi bırakıyor mu? Resmi açıklama geldi

Sony,  akıllı telefon üretmeyi bırakıyor mu? Resmi açıklama geldi
Akıllı telefon pazarında uzun yıllardır var olan, ancak Türkiye pazarından çekilen Sony'nin gelecekteki kaderi belli oldu. Mobil sektörden ayrılıyor mu?

Akıllı telefon pazarında en şanssız isimlerden biri şüphesiz Sony idi. Japon merkezli teknoloji devi diğer alanlarda gösterdiği başarıyı ne yazık ki mobil sektörde sergileyemedi.

Son yıllarda tamamen orta ve giriş seviyesi modellere yönelen, amiral gemisi bir telefon üzerine çalışmayan Sony'nin, akıllı telefon pazarından çıkacağı iddia edildi. Buna karşılık hem işlemci üreticisi Qualcomm hem de Sony'den açıklama geldi.

Sony ve Qualcomm'dan açıklama geldi

Xperia telefonlarıyla istediği yere gelemeyen Sony'nin, sektörden çekileceği iddia ediliyordu. Ancak firmanın uzun yıllar daha Android desteği sağlayacağı, Sony'nin erkenden havlu atmayacağını gösteriyor.

9to5Google'ın aktardığına göre Sony ve Qualcomm basına yaptığı açıklamada, Snapdragon işlemcilerin hem birinci sınıf hem de orta sınıf modellere getirmeye devam etmek için ''çok yıllı'' bir anlaşma gerçekleştiği duyuruldu.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer aldı:

''Qualcomm Technologies, Inc., Sony'nin gelecekteki akıllı telefonlarına güç veren Snapdragon® platformlarıyla işbirliğini genişlettiğini duyurdu. Şirketler, gelecek nesil premium, yüksek ve orta seviye akıllı telefonlar üzerinde birlikte çalışmayı kabul etti.''

Son Haberler