Tam 4 model: Bu Samsung telefonlar için destek resmen sona erdi, hazırlıklarınızı yapın!

Tam 4 model: Bu Samsung telefonlar için destek resmen sona erdi, hazırlıklarınızı yapın!
Uzun yıl güncelleme desteği ile kullanıcının beğenisini kazanan Samsung, miadı dolan 4 model için desteğini sonlandırıyor. Peki hangi modeller için yolun sonu?

Yazılım güncellemesi denince akıllarda kötü bir izlenim bırakan Samsung, o izlenimi son birkaç yılda adeta ortadan kaldırdı. Şu anda yeni güncellemeleri tüm rakiplerinden önde sunan teknoloji devi, ayrıca uzun süre yazılım desteğiyle de kullanıcının beğenisini topladı.

Ancak zaman geçtikçe bazı telefonlar için yolun sonu görünüyor. Bu kapsamda Samsung, 4 yıla kadar destekleme sözü verdiği fakat miadı dolan 4 modeli için güncelleme desteğini sonlandırdı.

Bütçe dostu modeller için yolun sonu geldi

Gizmochina'nın haberine göre bazı telefon ve tabletlerin yazılım desteği kesildi. Peki hangi modeller artık güncelleme almayacak?

Aşağıdaki telefon veya tabletlerden birine sahipseniz, yazılım desteğinin sonlandırıldığını ve artık yeni özelliklerden faydalamayacağınızı belirtmekte fayda var.

-Galaxy A10
-Galaxy A20
- Galaxy A40
- Galaxy Tab S5e
-Galaxy Tab A10.1
-Galaxy Tab A with S Pen

Listede yer alan tüm cihazlar, ortalama 2019'un Nisan ayında piyasaya çıktı.

Ama yazılım desteğinin kesilmesi hemen telefon veya tabletinizi değiştireceğiniz anlamına gelmiyor. Sadece yeni özellikler artık bu cihazlar için gelmeyecek. Ayrıca birkaç yıl daha uygulamaları kullanabileceğinizi de belirtelim.

Fakat zaman zaman performansla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Tam olarak günlük kullanımlarda artık işlerinizin görülmediğiniz fark ediyorsanız, o zaman cihazınızı değiştirmenin vakti gelmiştir.

Samsung Galaxy S24 serisinde tasarım sabit kalacak

Halihazırda Samsung, yeni modelleri için de hazırlıklarını sürdürüyor. Donanımhaber'in aktardığına göre yaklaşan Galaxy S24 serisi için Samsung tasarım değişikliğine gitmeyecek.

Samsung’un Galaxy S24 serisi için S23 tasarımına bağlı kalacağı söyleniyor. Galaxy S24, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra’nın arka kamera tasarımı S23 serisi ile aynı olacak.

samsung-galaxy-a10-prod-shots-yu.jpg

Öte yandan Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonları için iki yıl aynı tasarımı kullandığı biliniyor. Galaxy S21 ile Galaxy S22, benzer arka tasarıma sahipti. Galaxy S24 serisi de S23 serisine oldukça benzeyebilir. Bununla birlikte S24 ile S23 arasında ufak değişiklikler olacaktır.

Kaynak: Gizmochina
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler