Tarihin en büyük iPhone'u geliyor! iPhone 16 Pro'nun 'CAD' görüntüleri ortaya çıktı!

Tarihin en büyük iPhone'u geliyor! iPhone 16 Pro'nun 'CAD' görüntüleri ortaya çıktı!
Tarihin en büyük iPhone'u geliyor olabilir. Henüz iPhone 15 serisi piyasaya çıkmamışken iPhone 16 Pro'nun ne kadar büyüklükte geleceğini ortaya koyan CAD görselleri paylaşıldı.

Apple, yeni nesil iPhone 15 serisini önümüzdeki eylül ayında piyasaya sürecek. Daha önce ortaya çıkan sızıntılar bize iPhone 15 ailesinin nasıl bir tasarım ve özelliklerle geleceğini göstermişti.

Ancak sızıntılar bu kadarıyla da yeterli kalmadı. Kaynaklar bu kez de Apple'ın çok ilerde tanıtacağı iPhone 16 serisi ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Paylaşılan görüntülere göre Apple tarihin en büyük iPhone'unu piyasaya sürebilir.

En büyük iPhone geliyor

Apple, 2024 yılında piyasaya süreceği iPhone 16 Pro Max modelinin şimdiye kadar gördüğümüz en büyük ekrana sahip olacağı iddiası, birçok kaynak tarafından doğrulandı. Sızdırılan CAD görüntülerine göre, iPhone 16 Pro Max'in ekran boyutu 6,9 inç olacak. Bu, önceki modellere göre 0,2 inçlik bir artış anlamına da geliyor.

iphone-16-pro-max-cad-e168478390.jpg

Öte yandan iPhone 16 Pro Max'in ekran boyutunu artırmasının nedeni, periskop kamera teknolojisini kullanmak istemesi olarak gösteriliyor. Zira Periskop kamera, daha fazla optik yakınlaştırma sağlayan ve daha fazla iç alana ihtiyaç duyan bir lens yapısına sahip olduğu için Apple'ın iPhone 16 Pro Max'te 5-6x optik yakınlaştırma sunacağı bu nedenle de daha büyük kasa oranına yer vereceği iddia ediliyor.

Fiziksel düğmeler kalkıyor

iPhone 16 Pro Max'in ekran boyutu dışında, tasarımında da bazı değişiklikler olacağı iddia ediliyor. Örneğin, telefonun katı hal düğmelere sahip olacağı ve böylece fiziksel düğmelerin yerini alacağı belirtiliyor. Ayrıca, telefonun çerçevelerinin daha ince olacağı ve Face ID sensörlerinin daha küçük olacağı da söyleniyor.

2024'te tanıtılacak Phone 16 Pro Max'in ekran boyutu ve periskop kamera özellikleri, Apple'ın akıllı telefon pazarında rekabet gücünü artırmak istediğini gösteriyor. Ancak bu özelliklerin fiyatı nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor.

Kaynak: wccftech
Derleme: Vekteknoloji.net

Son Haberler