Telefon severleri kendisine aşık edecek! Galaxy Z Fold 5 görüntüleri sızdı

Telefon severleri kendisine aşık edecek! Galaxy Z Fold 5 görüntüleri sızdı
Samsung Galaxy Z Fold 5’in render görüntüleri ortaya çıktı. Cihazın görünümü, telefon severleri kendisine aşık edecek cinsten. Katlanma izini görebilmek bile neredeyse imkansız. İşte ayrıntılar...

Samsung, katlanabilir telefon konusunda öncü bir marka ve Galaxy Z Fold 4 şu anda piyasadaki en popüler katlanabilir telefon. Ancak Samsung'un katlanabilir mekanizması konusunda rakiplerinden geri kaldığı da bir gerçek. Xiaomi, Vivo, Huawei ve Oppo gibi markalar, daha ince, daha gelişmiş kamera sistemli ve daha az katlanma izi olan katlanabilir telefonlar ürettiler.

Sızan görüntüler, Galaxy Z Fold 5'in nasıl görünebileceğine dair ilgi çekici bir fikir veriyor. Render görüntülerine göre Samsung'un yeni amiral gemisi, şirketin katlanabilir telefon piyasasında rakiplerine karşı avantajlı bir konum almasını sağlayacak gibi görünüyor.

Galaxy Z Fold 5'in sızdırılan render görüntüleri ve tasarımı

Sızdırılan render görüntülerine göre Galaxy Z Fold 5, selefine çok benziyor. Dış ekran 6,2 inç, iç ekran ise 7,6 inç boyutunda olacak. Ancak cihazın en önemli farkı, yeni bir menteşe tasarımına sahip olması. Bu menteşe tasarımı, cihazın tamamen düz kapanmasını sağlayacak ve böylece kalınlığı azaltacak. Ayrıca ekranın katlanma izi de önemli ölçüde giderilecek.

Sızdırılan görüntüler, Galaxy Z Fold 5'in arka tarafında üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını ve kameraların cihazın sol tarafında dikey olarak sıralanacağını gösteriyor. Ölçülerinin de açık hâlde 154,9 x 129,9 x 6,3 mm, kapalı halde de 154,9 x 67,1 x 13,5 mm olacağı söyleniyor.

Donanım değişikliklerine ek olarak, Galaxy Z Fold 5'in gelişmiş çoklu görev özellikleri ve üçüncü taraf uygulamalarla daha iyi uyumluluk dahil olmak üzere yükseltilmiş yazılımla gelmesi bekleniyor.

Son Haberler