Telefonunuz yavaşladıysa mutlaka bunları yapın! İlk günkü gibi hızlanacak...

Telefonunuz yavaşladıysa mutlaka bunları yapın! İlk günkü gibi hızlanacak...
Akıllı telefonlar kullandıktan bir müddet sonra son derece yavaş bir hale bürünebiliyor veya hafızaları yetersiz gelmeye başlıyor. Bu durum sizi yeni bir telefon almaya kadar ittiyse yeni telefon almadan önce burada vereceğimiz tavsiyeleri mutlaka değerlendirin.

Telefonun hafızası dolu olan kişiler, bu durum tam olarak ne yapacağını bilmiyor ve oldukça önemli mobil uygulamaları, hatıra amaçlı saklanan videolar ve fotoğrafları yok edebiliyor. Fakat bütün bu yöntem sayesinde uygulamaları, fotoğrafları ve videoları silmenize gerek yok. Yapmamanız gereken tek şey haberimizin devamında sizlerle paylaşacağımız yöntemleri uygulamak olacak. Bu yöntemler ile yavaş telefona sahip olan kişilerin telefonu hızlanacak, hafızası tamamen dolu olan telefonların ise hafızası açılacak.

BULUT TABANLI YEDEKLEME UYGULAMALARINI TERCİH EDİN

Dahili olarak hafıza kartı veya harici hafıza kartları kullanan kişilerin özellik en büyük problem hafızasının dolu olmasıdır. Çünkü bu kartların bir kullanım alanı kapasitesi vardır ve örneğin 1 TB disk tamamen dolduğu andan itibaren üstüne dosya ve fotoğraf yükleyemezsiniz. Muhakkak telefon bulunan her hangi bir şeyi silmeniz gerekir. Fakat bulut tabanlı yedekleme uygulamaları kullanırsanız, Örnek verecek olursak, Dropbox, Google Drive, Microsot Onedrive, iCloud gibi telefonunuzdan bir fotoğraf ya da video silmek zorunda kalmaz, hatta uygulamalarınızın dosyalarını bile bu sunuculara yükleyebilirsiniz. Ancak bu yöntem ile hem telefonunuzda büyük anlamda hafıza açmış olursunuz hem de yavaşlayan telefonunuzu oldukça hızlandırmış olursunuz.

TELEFONUN HIZLANMASI İÇİN BELLEK SİLİN

Telefonunuz önemli ölçüde yavaş ve uygulamaları açarken zorlanıyor mu? O zaman çözümü çok basit. Hafıza (RAM) yani bellek silen uygulamaları tercih edebilirsiniz. İncelediğiniz kadarı ile telefonunuzda her hangi bir virüs yoksa, telefonun hafızası dolu değil ise ve telefonun hızını etkileyecek bir uygulama yoksa Cleaner başlıkları ile ortaya çıkmış hafıza silen uygulamaları deneyin.

UYGULAMALARI KULLANMAK YERİNE İNTERNET SİTELERİNİ KULLANIN

Uygulama kullanmak yerine internet sitelerini kullanırsanız hem telefonun hızlanmasına yardımcı olur hem de hafızanızda önemli ölçüde yer açmış olursunuz. Örnek olarak, Youtube uygulamasını indirmek yerine web sitesini kullanabilirsiniz. Veya mobil bankacılık uygulamaları kullanmak yerine internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Sizin için son derece önemli fakat alternatifi olan uygulamaları kullanmayı bırakıp internet sitelerinden işlemlerinize devam ederek telefonunuzda hafıza açmış olursunuz.

Son Haberler