Türkiye yolu da göründü: iOS 17'nin çok sevilen özelliği dünyaya açılıyor

Türkiye yolu da göründü: iOS 17'nin çok sevilen özelliği dünyaya açılıyor
Apple, iOS 17 işletim sistemiyle köklü değişiklik yaptı. Şu anda betaya kayıtlı kişilerce kullanılabilen bu güncelleme, çok önemli bir özellikle geldi. Söz konusu özellik Türkiye için de aktif hale gelecek.

iPhone kullanıcılarının merakla beklediği iOS 17 güncellemesi, beta olarak kullanıma sunuldu. Güncelleme şu anda herkes tarafından kullanılmasa da, test kullanıcıları bunu deneyimleyebiliyor.

Apple, iOS 17 ile yepyeni özellikler getirdi ve bunlardan biri de iletişim güvenliği. İlk olarak Aralık 2021'de ABD'de kullanılabilen özellik, küresel olarak artık daha fazla ülkede desteklenecek. Bu ülkeler arasında Türkiye de yer alacak.

İletişim güvenliği iOS 17 ile Türkiye'de aktif edilecek

Avustralya, Belçika, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Yeni Zelanda, Güney Kore, İsveç ve İspanya'da kullanılan bu özellik, iOS 17 ile Türkiye'de de aktif hale getirilecek. Peki iletişim güvenliği ne işe yarayacak, ne fayda sağlayacak?

Macrumors'un aktardığına göre İletişim Güvenliği, istenmeyen çıplak fotoğraf ve videoları tespit etmek ve engellemek için geliştirildi. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar AirDrop, Kişi Posterleri, FaceTime mesajları ve Fotoğraf seçici aracılığıyla gönderilen ve alınan hassas içeriklerden korunabilecek.

Öte yandan Apple'ın geliştirdiği bu yenilik, makine öğrenimi teknolojisini kullanarak potansiyel olarak endişe verici bir içerik alırsanız sizi uyaracak. Bu içeriği açmadan reddedebilir veya görmeyi kabul edebilirsiniz. Ayrıca, bu içeriği kimin gönderdiğini bildirebilir veya engelleyebilirsiniz.

Çocuklar için geliştirilen bu yenilik, istenmeyen bir çıplak içerik alırlarsa, yardım için bu yetişkinlere mesaj gönderebilir veya yararlı kaynaklara yönlendirebilecek.

Oldukça faydalı olan İletişim Güvenliği, iOS 17 ile Türkiye'de aktif edilecek.

Son Haberler