Türkiye'nin müşteri sadakati en yüksek telefon markası bakın hangisi çıktı!

Türkiye'nin müşteri sadakati en yüksek telefon markası bakın hangisi çıktı!
Şikayetvar, mart ayında gerçekleştirdiği "Türkiye’nin Müşteri Sadakati En Yüksek Markaları” araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Bu sonuçlara göre Çinli şirket TECNO, rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Türkiye'de şirketler ile tüketiciler arasında bir köprü görevi gören ve şikayetlerin çözülmesine aracı olmaya çalışan şikayetvar, "Türkiye'nin Müşteri Sadakati En Yüksek Markaları" araştırmasına ilişkin sonuçları açıkladı. Paylaşılan rakamlar, Türkiye pazarında nispeten yeni bir marka olsa da ilgi çekmeyi başaran TECNO'nun bu alandaki başarısını gözler önüne serdi.

170 binden fazla markanın dahil olduğu araştırma kapsamında TECNO, cep telefonu kategorisinde bir numaralı marka oldu. TECNO'nun 170 binden fazla marka arasındaki genel sıralaması ise 35'ti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TECNO, bu başarıya giden yolda en büyük katkının "Kullanıcı Deneyimi Ekibi" ile "Deneyim Laboratuvarı" bölümleri tarafından yapıldığını belirtti. Şunu da belirtelim; TECNO'nun 35. sırada yer aldığı listede Apple 90., OPPO ise 100. sırada yer aldı. Samsung, ise ilk 100'de bulunmuyor.

Peki TECNO'yu Türkiye'nin müşteri sadakati en yüksek cep telefonu markası yapan bölümler nasıl çalışıyor?

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Kullanıcı Deneyimi Ekibi, TECNO müşterilerine en iyi deneyimi sunabilmek için oldukça titiz bir çalışma yürütüyor. Bu bağlamda; şikayetvar.com'a entegre edilen ve haftanın altı günü aktif olarak ulaşılabilen WhatsApp destek hattı, yaklaşık 2 dakikalık cevaplama süresi ile yaşanan sorunlara anında çözüm üretebiliyor.

Öte yandan; TECNO Deneyim Laboratuvarı ise tüketicilerden geri bildirimler üzerinde özel çalışmalar sürdürüyor. TECNO'nun piyasaya sürdüğü ürünleri şirketten bağımsız olarak test eden ekip, elde ettiği bulguları müşteri geri bildirimleriyle harmanlıyor ve bu sayede TECNO'nun nasıl bir çalışma yürütmesi gerektiğini belirliyor. Hal böyle olunca da tüketicilerin beklentileri karşılanmış oluyor.

Şikayetvar'ın Türkiye'nin Müşteri Sadakati En Yüksek Markaları araştırmasına ait listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Son Haberler