Türkiye’ye gelirse peynir ekmek gibi satar: Xiaomi Civi 3 iddialı fiyatıyla tanıtıldı

Türkiye’ye gelirse peynir ekmek gibi satar: Xiaomi Civi 3 iddialı fiyatıyla tanıtıldı
Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni orta-üst düzey telefonu Civi 3’ü nihayet tanıttı. İddalı fiyatla gelen telefon, tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Akıllı telefon pazarında en aktif üreticilerden biri Xiaomi. Çinli firma geniş ürün gamına sahip ve her bütçeye göre telefonlar sunmaya devam ediyor. Halihazırda Xiaomi 14 amiral gemisinin tanıtılması beklenirken, bunun öncesinde teknoloji devi bütçe dostu Xiaomi Civi 3 modelini tanıttı.

Civi 2’nin halefi olarak gelen Xiaomi Civi 3, daha önceki görüntülerinde de olduğu gibi çok şık bir tasarımla karşımıza çıktı. Bunun ötesinde sunduğu özellikler ve iyileştirilmiş kamerası yine birçok kullanıcıyı şimdiden cezbetti.

Xiaomi’den yeni fiyat-performans telefonu: Civi 3

İnce gövdesi, nispeten daha küçük ekranı ve çift ön kamera kurulumu ile gelen Xiaomi Civi 3, oldukça başarılı görünüyor. Teknik açıdan da yine Civi 3, fiyatına göre en iyi özellikleri sunuyor diyebiliriz. Zira hem Xiaomi hem de çip üreticisi MediaTek bir araya gelerek özel bir işlemci üretti.

xiaomi-civi-3-tgrthaber.jpg

Xiaomi Civi 3, gücünü MediaTek Dimensity 8200-Ultra işlemciden alıyor. Bu işlemci 3.1 GHz’e kadar hız sunuyor ve oyun performansını da önemli ölçüde artırıyor.

Ön tarafında 6,55 inç ekran bulunan Civi 3’ün, 120Hz yenileme hızına sahip bir panel ve 1500 cd/m2 parlaklık desteğiyle geldiğini de belirtelim. Ek olarak ekranda Dolby Vision ve HDR10+ desteği ve 1920 Hz PWM frekansı ile yüksek kaliteli bir AMOLED ekrana yer verildiğini de hatırlatmakta fayda var.

005xfis2ly1healhjv1v2j33m82ew4qq.jpg

Civi 3’ün arka tarafında; 50 Megapiksel ana, 8+2 Megapiksel de iki yardımcı sensörlere yer veriliyor. Telefonun ön tarafta ise çift 32 Megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Son olarak Xiaomi Civi 3’ün 67W hızlı şarjı destekleyen 4500 mAh pile sahip olduğunu, kısa sürede dolum yapıp daha geç bir zamanda pil tüketimi yaptığının da altını çizelim.

Fiyata gelecek olursak Çin’de tanıtılan yeni Xiaomi Civi 3, üç farklı depolama seçeneğiyle karşımıza çıkıyor ve fiyatları ise şöyle.

-12/256 GB - 355 Dolar
-12/512 GB - 380 Dolar
-16 GB / 1 TB - 425 Dolar

Kaynak: mydrivers
Derleme: veteknoloji.net

Son Haberler