Türklerin en nefret ettiği mobil uygulamalar belli oldu

Türklerin en nefret ettiği mobil uygulamalar belli oldu
Dünyada ve Türkiye'de en çok nefret edilen mobil uygulamalar açıklandı. İşte o platformlar...

Electronics Hub adlı bir pazar araştırma şirketi, mobil kullanıcıların en nefret ettiği uygulamaları mercek altına aldı. Dünya çapında akıllı telefon kullanıcılarının günde ortalama 250 milyon uygulama girdiği belirtilirken; uygulama kullanımının her zamankinden daha yüksek olmasına karşın, son yıllarda insanların memnuniyetinin ciddi ölçüde düştüğü rapora yansıdı. Birçok kullanıcının mobil uygulamalar ile adeta aşk-nefret ilişkisi içerisine girdiği belirtildi.

Elbette ki bir mobil uygulamanın insanları hayal kırıklığına uğratması için çok sayıda sebebi vardır. Kötü bir arayüz, çok sayıda reklam, hatalı yazılım gibi etkenler ilk akıllara gelenlerden bazıları... Peki ya insanlar hangi popüler uygulamalara karşı nefret besliyor? İşte raporun ayrıntıları...

En çok nefret edilen mobil uygulama Roblox oldu

Yapılan araştırmaya göre dünyanın en çok nefret toplayan mobil uygulaması, Roblox olarak açıklandı. David Baszucki ve vErik Cassel tarafından 2004'te geliştirilmeye başlanan ve ilk kez 2006 yılında PC platformunda kullanıcıların karşısına çıkan oyun platformu zirveye yerleşti. Şu anda PC'nin yanı sıra macOS, iOS, Android ve Xbox One desteği de sunan yapım, toplamda 21 ülkede 'en sevilmeyen uygulama' damgası yedi.

turklerin-en-nefret-ettigi-mobil-uygulamalar-belli-oldu-22.jpg

Listenin ikinci sırasında ise popüler çöpçatanlık hizmeti Tinder yer alıyor. Platformun toplamda 19 ülkede 'en sevilmeyen' unvanını elde ettiği paylaşılırken; bu kadar yüksek bir negatif puan toplaması ise pek çok insanı şaşırttı.

Listenin üçüncü basamağında ise 17 ülkede 'en sevilmeyen uygulama' seçilen Reddit bulunuyor. Esas itibariyle kullanıcılarına oldukça kaliteli bir mobil arayüz sunan ve teknik sıkıntılardan uzak olan bu servisin listede yer alması, içerisinde yer alan tartışma kültüründen ve fikir ayrılıklarından kaynaklanıyor diye düşünülüyor.

turklerin-en-nefret-ettigi-mobil-uygulamalar-belli-oldu.jpg

Netflix rakibi dijital streaming ağı Disney Plus listenin dördüncü sırasında yer alıyor. Web sürümüne göre mobil tarafta sıkıntılı bir arayüz ve yazılıma sahip olan servis, bu nedenle kullanıcıların tepkisini üzerine çekiyor. Beşinci basamakta ise popüler sosyal medya uygulaması Snapchat bulunmakta.

Türklerin en sevmediği sosyal ağ: Twitter

Türkiye'de en sevilmeyen uygulamalar da açıklandı. Buna göre listenin ilk sırasında yine Roblox yer alırken; kripto para alanında Uphold, eğlence kategorisinde ise Steam öne çıkıyor. Flört uygulamaları arasında OkCupid kullanıcılardan negatif puanlar toplarken, mobil oyun alanında Genshin Impact karşımıza çıkıyor. Türkler bankacılık uygulamaları arasında Wise'e olumsuz görüş belirtirken, en sevilmeyen sosyal medya uygulaması ise Twitter olarak açıklanıyor.

Son Haberler