WhatsApp Android beta için kaybolan mesajlar kısayolunu test etmeye başladı

WhatsApp Android beta için kaybolan mesajlar kısayolunu test etmeye başladı
WhatsApp, kaybolan mesajlar kısayol düğmesini test etmeye başladı. Şirket, Android beta test kullanıcılarının bir kısmı için bu özelliği tanıttı.

Bildirildiğine göre WhatsApp, Android 2.22.24.9 güncellemesi için WhatsApp beta sürümünde en son kaybolan mesajlar bölümünü yeniden tasarlamak için çalışıyordu. Bu özellik, hem yeni hem de eski sohbetleri kaybolan ileti dizileri olarak işaretlemeyi kolaylaştırdı. Ayrıca, kaybolan mesajlar bölümü için 2.22.25.10 güncellemesi daha fazla test kullanıcısı için kullanılabilir. İlginç bir şekilde, mesajlaşma uygulaması kaybolan mesajlar özelliği için ek bir giriş noktası başlatıyor.

WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, bazı test kullanıcıları Android için WhatsApp beta'nın güncellenmiş sürümünü (2.22.25.11 sürümü) indirdikten sonra yeni özelliğe erişti.

Yeni kısayol özelliğine Depolamayı Yönet bölümünden erişilebiliyor ve yer tasarrufu sağlayan bir araç olduğu iddia ediliyor. Bu yeni bölümü kullandıktan sonra hem yeni hem de eski sohbetleri "kaybolan konular" olarak işaretlemek kolay olacak.

Ayrıca raporlar, kullanıcıların ilgisiz medyayı otomatik olarak silmek için bir zamanlayıcı ile kaybolan mesajları ayarlayabileceğini öne sürüyor. Kullanıcılar ayrıca bu özelliği gizlilik ayarlarından veya sohbet bilgilerini açarak yapılandırma seçeneğine de sahip olabilecekler.

Bu arada, WhatsApp'ın bazı kullanıcıların hesaplarını birden fazla cihazda kullanmasına izin verdiği bildiriliyor. BGR tarafından yayınlanan bir rapora göre, anlık mesajlaşma platformu beta test kullanıcılarının WhatsApp hesaplarını ikinci bir cihaza, yani tablete bağlamalarına izin veriyor. Raporda, WhatsApp'ın beta kanalındaki kullanıcıları hesaplarını WhatsApp'ın tablet sürümüne bağlamaları konusunda uyardığı belirtiliyor.

WhatsApp'ın beta programına kaydolan Android kullanıcılarının "Android tabletiniz mi var? Tablet için WhatsApp beta test kullanıcıları için hazır."

Başlığa dokunulduğunda, ekranın alt kısmında WhatsApp hesaplarını tablet sürümüne bağlama adımlarını detaylandıran bir açılır pencere açılacak. İşte adımlar:

Son Haberler