Xiaomi 13 serisi Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelecek

Xiaomi 13 serisi Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelecek
Xiaomi'nin bir sonraki en üst düzey akıllı telefon serisi Xiaomi 13'ün 1 Aralık'ta Çin'de piyasaya sürüleceği onaylandı. Şimdi şirket, yaklaşmakta olan ürün serisinin bazı temel özelliklerini açıkladı ve neler bekleyebileceğimize bir göz attı. Şirket, Xiaomi 13 serisinin Qualcomm'un en yeni ve en büyük Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile geleceğini doğruladı.

Xiaomi'nin bir sonraki en üst düzey akıllı telefon serisi Xiaomi 13'ün 1 Aralık'ta Çin'de piyasaya sürüleceği onaylandı. Şimdi şirket, yaklaşmakta olan serinin bazı temel özelliklerini açıkladı ve neler bekleyebileceğimize bir göz attı.

Şirket, Xiaomi 13 serisinin Qualcomm'un en yeni ve en büyük Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile geleceğini doğruladı. Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin, Apple A16 Bionic yongasına kıyasla çok çekirdekli işlemlerde yüzde 37, tek çekirdek performansında ise yüzde 42 artış sağladığını söylüyor.

Xiaomi 13 serisi, Snapdragon 8 Gen 2 ile gelen ikinci akıllı telefon serisi olacak. Kasım ayının başlarında Vivo, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile X90 Pro+'ı duyurdu.

Muhtemelen serinin "Pro" modeli Snapdragon 8 Gen 2 ile gelecek model olacaktır. Vanilya varyantı Mediatek Dimensity 9200+ yonga seti ile gelebilir.

Şirket ayrıca, yaklaşmakta olan amiral gemisi Xiaomi 13'ün performansının oyun telefonlarınınkiyle karşılaştırılabilir olduğunu da ekliyor. Şirket, kompakt bir biçim faktörüne sahip olmasına rağmen sıcaklık ve oyun performansının korunacağını söylüyor.

Xiaomi CEO'su Lei Jun, iki akıllı telefonun pil ömrünü karşılaştıran Xiaomi 13 ve iPhone 14 serisinin kıyaslama tablolarını paylaştı. Şirketin DOU pil ömrü testine göre Xiaomi 13, iPhone 14 Pro Max'e kıyasla 1,37x gün dayandı.

Snapdragon 8 Gen 2, LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 dahili depolama ile eşleştirilmiş olarak gelecek.

Yeni LPDDR5X standardı, veri hızlarını yüzde 33 artırarak 8533 Mbps'ye çıkaran LPDDR5'in artımlı bir yükseltmesi olarak gelir. Bu arada, UFS 4.0, UFS 3.1'in sunduğu hızın iki katı olan 3,5 GB/sn'ye varan okuma hızı sağlar.

Serinin vanilya modeli olan Xiaomi 13, üstte ve yanlarda 1.61mm kalınlığında çerçevelere sahip düz bir OLED panele sahip olurken, alttaki 1.81mm ölçüsünde olacak. Ayrıca, Xiaomi 13 serisinin tüm modelleri IP68 su geçirmezlik derecesine sahip olacak.

Xiaomi ayrıca Watch S2 ve Buds 4 kulaklıkları da dahil olmak üzere bir dizi başka ürünü de duyuruyor olacak. Şirket ayrıca Xiaomi 13 serisinin yanında MIUI 14'ü de tanıtacak.

Xiaomi Watch S2, Watch S1'in halefi olurken, Buds 4, geçen yıl piyasaya sürülen Buds 3'ün yerini aldı.

Şirket ayrıca yeni bir WiFi yönlendiricisi ve bir projektör ile birlikte ilk masaüstü bilgisayarını piyasaya sürecek.

Son Haberler