Xiaomi 13 Ultra geliyor: Tanıtım öncesi dudak uçuklatan Avrupa fiyatları ortaya çıktı!

Xiaomi 13 Ultra geliyor: Tanıtım öncesi dudak uçuklatan Avrupa fiyatları ortaya çıktı!
Xiaomi’nin bugüne kadarki en güçlü amiral gemisi telefonu yaklaşıyor. Tanıtım tarihine doğru ilerlerken cihazın tanıtım öncesi Avrupa fiyatı ortaya çıktı. Ancak bu fiyatlar vergisiz olmasına rağmen çok yüksek…

Xiaomi, geçtiğimiz yılın sonlarında Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürdü. Her iki cihaz hem özellikleri, hem de fiyatıyla oldukça makul seviyelerde geldi.

Serinin merakla beklenen üçüncü cihazı için de geri sayım başladı, fakat bekleyenlerine bir kötü haberimiz var…

Xiaomi 13 Ultra cep yakacak

En üst düzey donanım özelliklerine sahip olacak Xiaomi 13 Ultra, Android cephesinde en iyi telefonlardan biri olmaya aday.

Cihazın teknik özellikleri yavaş yavaş netlik kazanırken, tanıtıma doğru ilerlerken Avrupa fiyatı da ortaya çıktı. Peki Xiaomi 13 Ultra fiyatı ne kadar olacak?

Phonearena’nın haberine göre Xiaomi 13 Ultra’nın, daha önceden AB’de 1.499 Euro gibi bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı düşünülüyordu. Karşılaştırma yaptığımızda en yakın rakiplerinden Galaxy S23 Ultra’dan 100 Euro daha fazla. Bu durum tepkilere neden olurken şimdi de çevrimiçi perakende mağazalarının bazı fiyatları sızdırıldı. Buna göre 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama birimine sahip Xiaomi 13 Ultra’nın fiyatları şöyle olacak:

- Belsimpel — Belçika — 1.299 €
- Gomibo — Almanya — 1.277 €
- Gomibo — Hollanda — 1.277 €
- Gomibo — İrlanda — 1.320€

Fiyatlandırmaya baktığımızda Xiaomi 13 Ultra ülkemiz gelirse biraz cep yakacak gibi. Zira vergisiz olarak 28/29 bin TL’ye tekabül eden bu fiyatların, vergilerle beraber en az 50 bin TL’yi bulma ihtimali çok yüksek.

Kaynak: Phonearena
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler