Xiaomi kullanıcıları müjde: Android 14 güncellemesi çıktı, işte ilk alan şanslı modeller!

Xiaomi kullanıcıları müjde: Android 14 güncellemesi çıktı, işte ilk alan şanslı modeller!
Google I/O 23 etkinliğinin ardından Android 14’ün yeni bir sürümü daha yayınlandı. Bu güncellemenin piyasaya çıkmasının ardından Xiaomi de Android 14 Beta 1 güncellemesini kullanıma sundu.

Teknoloji dünyasında kısa süre önce önemli gelişmeler yaşandı. Google, yapay zeka, akıllı telefon ve tablet olmak üzere yepyeni teknolojilerini Google I/O 23 etkinliğinde sergiledi. Lansmanın ardından şirket Pixel telefonları için Android 14 Beta 2 güncellemesini de önemli yeniliklerle kullanıma sundu.

Pixel telefonlar için Android 14 güncellemesi düzenli olarak yayınlanırken, diğer şirketler de resmi sürüme yaklaşırken güncellemeyi alacak ilk modellerine yayınlamaya başladı.

Bunlardan biri de Xiaomi oldu. Çinli üretici Android 14 Beta 1 güncellemesi, desteklediği ilk modellerine sundu. Peki hangi Xiaomi telefonlar Android 14 güncellemesini aldı?

Android 14 güncellemesi Xiaomi telefonlar için çıktı

Halihazırda MIUI 14 arayüzünün dağıtımını sürdüren Xiaomi, diğer yandan ayrı olarak sunduğu Android güncellemelerini de sürdürüyor. Çinli üretici Google lansmanın ardından Android 14 Beta 1 güncellemesini üç modeli için yayınladı. Aşağıda yer alan cihazlar, MIUI 14 ile beraber en yeni Android sürümünü deneyimleyen ilk cihazlar oldu.

xiaomi-android-14.jpg

- Xiaomi 13 Pro
- Xiaomi 13
- Xiaomi Pad 6

Xiaomi 13, 13 Pro ve Xiaomi Pad 6 için Android 14 Beta 1 güncellemesi geliştiriciler için çıktı. Beta programına kayıtlı kullanıcılar bu güncellemeyi internet sitesi üzerinden indirip yükleyebilir, ancak ilk geliştirme sürümü olduğu için beta güncellemesinde birçok hata ile karşı karşıya kalacağınızı da unutmamakta fayda var.

Resmi sürümün ise Xiaomi telefonlar için Haziran-Temmuz aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bunun öncesinde sadece beta sürümler kullanıma sunulacak.

Kaynak: Xiaomi
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler