Xiaomi MIUI 14.1 güncellemesi geliyor: Sadece bu 5 model alacak

Xiaomi MIUI 14.1 güncellemesi geliyor: Sadece bu 5 model alacak
Geçtiğimiz haftalarda MIUI 14.5 üzerine çalıştığı söylenen fakat bu güncellemden vazgeçen Xiaomi, yeni bir arayüz güncellemesi olan MIUI 14.1'i piyasaya sürecek.İlginç şekilde güncelleme sadece 5 modelle sınırlı kalacak.

Akıllı telefon pazarında en çok modele sahip markalardan Xiaomi, yazılım departmanında oldukça önemli işler yapıyor. Yeni özellikler eklemesinin yanı sıra Çinli dev, uzun vade güncelleme desteğiyle kullanıcının beğenisini topluyor.

Xiaomi son olarak Çin'de MIUI 14 arayüzünü tanıtmış, bu güncellemeyi kademeler halinde dünyaya sunmuştu. Şimdi ise firma daha gelişmiş, birçok değişikliğe yer verdiği MIUI 14.1 güncellemesine hazırlanıyor bunu sadece 5 modeline getirmeyi planlıyor.

MIUI 14.1 alacak modeller

MIUI 14.5'i geliştirmeyi iptal eden Xiaomi'nin bir sonraki adımı MIUI 14.1. Yavaş yavaş MIUI 15 için de hazırlık yapan firma bunun öncesinde küçük bir güncelleme sunacak.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, MIUI 14.1, yalnızca en iyi modellere özel olarak gelecek. İşte bu güncellemeyi alacak modeller sırasıyla şöyle:

-Xiaomi 13
-Xiaomi 13 Pro
-Xiaomi 13 Ultra
-Redmi K60
-Redmi K60 Pro

Söz konusu güncellememe Ağustos veya Kasım ayları arasında çıkış yapacak.

Kaynak: Xiaomiui
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler