Xiaomi yine yaptı yapacağını… 5 Telefonun garanti süresi +2 yıl daha uzatıldı, peki hangi ülkelerde?

Xiaomi yine yaptı yapacağını… 5 Telefonun garanti süresi +2 yıl daha uzatıldı, peki hangi ülkelerde?
Uzun süre yazılım desteği sunan Xiaomi, Redmi Note 10 Pro dahil 5 telefon için garanti süresini 2 yıl daha uzattığını açıkladı. Peki hangi ülke ve hangi telefonlar için geçerli?

Xiaomi, yazılım tarafında oldukça cömertkar. Zira akıllı telefonlarına 4-5 yıla kadar MIUI güncellemelerini sunabiliyor. Ama bunu teknik açıdan söylemek mümkün değildi, öyle ki bugüne kadar…

Kısa süre önce Xiaomi, Redmi Note 10 Pro dahil olmak üzere 5 modelinin garanti süresini +2 yıl daha uzattı. Bu, çok alışagelmedik bir durum olduğu gibi kullanıcılar da yaşadığı durum sonrası sevindi. Peki hangi ülkede ve hangi modelleri kapsıyor bu ek garanti?

Hindistan’daki Xiaomi telefonların garanti süresi uzatıldı

Xiaomi, Hindistan’da; Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Xiaomi 11 Ultra ve Poco X3 Pro modellerinin garanti süresini +2 yıl daha uzattığını açıkladı.

Eğer Hindistan’da yaşayan bir Xiaomi kullanıcısı, son iki yıl içerisinde bu cihazlardan herhangi birini aldıysa; anakart, kamera ve diğer ilgili sorunları garanti süresi sona ermişse bile Xiaomi karşılayacak.

Uzatılmış garanti politikasından yararlanabilmek için müşterinin en yakın Xiaomi servis merkezine telefonun satın alma faturasını ibraz etmesi gerekmektedir. Xiaomi, sorunun garanti kapsamı dışında olduğunu düşünmediği sürece, uzatılmış garanti kapsamında onarım veya değiştirme ücretsiz olarak sağlayacak.

Söz konusu programın Hindistan dışına çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Özellikle böyle bir değişimin diğer ülkelere uygulanması, şirketin satışlarında da önemli etkiye neden olacaktır.

Kaynak: İthome
Derleme: Okan Güleş/ Veteknoloji.net

Son Haberler