Xiaomi'den bütçe dostu telefon geliyor: Civi 3 performans testlerinde ortaya çıktı, işlemcisi de belli oldu!

Xiaomi'den bütçe dostu telefon geliyor: Civi 3 performans testlerinde ortaya çıktı, işlemcisi de belli oldu!
Fiyat-performans kategorisinde yeni ürünlerini piyasaya sürmeye hazırlanan Xiaomi, bu yıl içerisinde Xiaomi Civi 3 modelini tanıtacak. Tasarımıyla iddialı olması beklenen telefon, Geekbench performans testlerinde ortaya çıktı.

Piyasaya sürdüğü hemen hemen her telefonuyla ses getiren Xiaomi, geçtiğimiz yıllarda Redmi ve Poco serisine ek olarak Civi ailesini tanıttı. Son olarak Çinli üretici Civi 2 ile karşımıza çıkarken, bu telefon kısa sürede popülerlik yakaladı.

Artan popülerliği sürdürmek isteyen Xiaomi, serinin halefi olan Civi 3 için çalışmalara başladı ve bu yıl içerisinde telefonun gelmesi bekleniyor. Ancak lansman öncesi işlemci dahil olmak üzere birçok teknik bilgi ortaya çıktı.

Xiaomi Civi 3'ün işlemcisi belli oldu

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Civi 3 modelinde MediaTek Dimensity 8200-Ultra işlemcisine yer vereceğini resmi olarak duyurmuştu. Görüntü ve performans açısından önemli yükseltmelere sahip bu işlemci, Civi 3'ün de kullanıcı deneyiminde önemli iyileştirmelere sahip olacak.

Tanıtım tarihine doğru ilerlerken Xiaomi Civi 3 bu kez de Geekbench performans testlerini ziyaret etti. 23046PNC9C model numaralı ve 5G destekli telefon, 12 GB RAM ve Android 13 yazılımıyla performans testlerinde görüldü.

7a891734-efaa-4beb-bcc6-1e773dd8.jpg

Geekbench 6 platformunda, Xiaomi Civi 3'ün tek çekirdekli test puanı 1148 puan ve çok çekirdekli test puanı 3356 puan olarak sonuçlandı. Bir önceki nesil işlemciyle karşılaştırıldığında yeni işlemcinin biraz daha performans iyileştirmeye sahip olduğunu söylemek mümkün.

Teknik özellik açısından ise Xiaomi Civi 3; çift 32 Megapiksel çift ön kamera kurulumu ile gelecek. Diğer yandan cihaz 67W hızlı şarjı destekleyen 4.500 mAh pil ile donatılacak ve 120Hz yenileme hızında ekran deneyimi sunacak.

Kaynak: Geekbench
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler