Yeni 2 iddialı renk sızdırıldı! İşte iPhone 15'in yeni renk seçenekleri

Yeni 2 iddialı renk sızdırıldı! İşte iPhone 15'in yeni renk seçenekleri
Apple'ın iPhone 15 serisinde yepyeni iki renk sunacağı iddiaları gündeme geldi. Bu iddialara göre yeni renkler sızdırıldı. Pro modellerde iddia edilene göre koyu kırmızı ya da diğer adıyla kızıl, normal modellerde ise nane yeşili renk seçeneği olacak.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın yaklaşmakta olan iPhone 15 serisi telefonlarla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Şirketin, yeni akıllı telefonlarda yeni renk seçenekleri sunmaya başlayacağı iddia edildi. Benzer iddialar geçmişte de dile getirilmişti.

Geçmişte de dile getirildiği gibi; iPhone 15 Pro'da kızıl renk kullanılacağı iddia ediliyor. Bu renk seçeneği, iPhone 15 Pro Max'te de karşımıza çıkacak. Ancak iPhone 15 ile iPhone 15 Plus'ta bu renk seçenekleri mevcut olmayacak.

Aslına bakacak olursak Apple, bazı iPhone modellerinde kırmızı rengi zaten tercih ediyor. Ancak "(PRODUCT)RED" olarak isimlendirilen bu varyant ile iPhone 15 Pro'da bulunacağı söylenen kırmızı aynı olmayacak. Kaynaklara göre koyu, kan kırmızı renginde iPhone'lar gelecek.

wtk-135668-3.jpg

iPhone 15 ile Plus modelde ise nane yeşili renginden bahsediliyor!

İddialara göre Apple, iPhone 15 ile iPhone 15 Plus'ta nane yeşili rengini tercih edecek. Ancak burada önemli bir husus var. Rengin ismi yeşil olsa da gerçek hayatta mavi gibi görünebiliyor. Ancak mavi görünüm daha ağır basıyor. Çünkü daha birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, konuyla ilgili bazı iddialar olduğundan ve turkuaz renkli iPhone 15'in piyasaya sürüleceğinden bahsettik. Ancak Apple'ın iPhone 11 ve iPhone 12'de yeşil renk seçeneği sunduğunu da unutmamak gerek.

Apple'ın iPhone 15 serisiyle ilgili planlarını eylül ayında gerçekleştirmesini beklediğimiz lansmanda net olarak göreceğiz. Ancak daha öncesi için söyleyebileceğimiz net bir şey yok.

Son Haberler