Yıldızlar hiç bu kadar güzel görünmemişti: Galaxy S21 serisi için 'astrofotoğrafçılık' desteği geldi!

Yıldızlar hiç bu kadar güzel görünmemişti: Galaxy S21 serisi için 'astrofotoğrafçılık' desteği geldi!
Samsung'un son güncellemesi Galaxy S21 serisi için kamerayı ileri seviyeye taşıyor. Yıldızlar ve gökyüzündeki diğer cisimler için astrofotoğrafçılık desteği getirildi.

Yazılım güncellemelerinde önemli bir noktaya gelen Samsung, yeni versiyonları yayınlama konusunda diğer rakiplerinin çok önünde. Aylık güvenlik yamalarına ek olarak, cihazlar için geliştirilen yeni özellikler de hızla Galaxy cihazlara ulaşıyor.

Galaxy S21 serisi için de kısa süre önce çok önemli bir yenilik geldi. Samsung'un S23 serisiyle lanse ettiği, gökyüzü fotorafçılığını arşa çıkartan astrofotoğrafçılık desteği S21 ailesine de ulaştı.

S21 serisi astrofotoğrafçılık desteğine kavuştu

Donanımhaber'in aktardığına göre Samsung’un Galaxy S21 serisi için yayınladığı yeni güncelleme, Expert RAW uygulamasına astrofotoğrafçılık desteği getiriyor. Bunun dışında kamera ve galeri uygulamalarına iyileştirmeler getiren güncelleme 1GB boyutunda ve Nisan 2023 güvenlik yamasını da içeriyor.

galaxy-s23-ultra-sky-guide-cons.jpg

Astrofotoğrafçılık modu ile kullanıcılar, 10 dakikalık bir pozlama süresi ile gökyüzünün detaylı fotoğraflarını çekebilecek. Uygun ortamlarda binlerce yıldızı ve Samanyolu Galaksisinin sarmallarını yakalayabilecek bu özellik, Galaxy S21 serisi için heyecanla beklenen bir özellikti. Bu modu denemek isteyen bir Galaxy S21 sahibiyseniz, cihazını güncellemeniz ve Expert RAW uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Kaynak: Androidauthority
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler