Motorola'dan Moto G60S Fiyat ve Özellik Açıklaması!

Motorola'dan Moto G60S Fiyat ve Özellik Açıklaması!
Bir döneme damgasını vuran Motorola, çıkarmayı planladığı yeni akıllı telefon ile piyasada yeniden tutunmak istiyor. Daha önce elde ettiği başarılı...

Bir döneme damgasını vuran Motorola, çıkarmayı planladığı yeni akıllı telefon ile piyasada yeniden tutunmak istiyor. Daha önce elde ettiği başarılı satışları tekrar yaşaması için elinden geleni yapan şirket, yeni telefonu hakkında bilgiler verdi. Moto G60S'in fiyatı belli oldu. Özellikleri de açıklanan telefonla ilgili bir soru işareti kalmadı desek yeridir. Şirketin Brezilya internet sitesinde ortaya çıkan bu özellikler, akıllı telefonlarla ilgilenen pek çok kişinin dikkatini çekti. Özelliklere bakıldığında telefonun oldukça iyi bir model olduğu görülüyor. Ancak Türkiye'de satışının olup olmayacağı ise ayrı merak edildi. Çünkü satışı olursa Motorola'nın pazara güzel bir giriş yapacağı anlamına geliyor.

Moto G60S Özellikleri

Moto G60S'in tasarımı çok beğenildi. Diğer şirketlerin telefon modellerinden daha farklı olduğu kesin. Bu hamlesiyle özgünlüğü yakaladığı söylenebilir. Ekran yenileme hızı ise pek çok telefondan daha üstün. 120 Hz hız ile ekran hızıyla ilgili herhangi bir probleminiz olmayacak. Üstelik işlemci gücü de fazlasıyla iyi. Nedenine gelecek olursak telefonda MediaTek Helio G95 kullanılacak. Bu da demek oluyor ki performans anlamında kullanıcılara bir sıkıntı yaratmayacak. PUBG gibi oyunları rahatlıkla kaldıracağı düşünülüyor. Elbette bunun için RAM boyutuna da bakmamız gerekecek. 6 GB RAM'in yanı sıra 128 GB depolama alanı da telefon için oldukça önemli. Depolama alanı ortalamanın bir tık üzerinde tutulmuş. RAM kısmı da başarılı gözüküyor. 64 MP ana kamerası ile standart bir duruş sergileyen Motorola, sensörlü kameralarıyla güzel bir fotoğraf ve video performansı verebilir.

Hızlı Şarj Teknolojisi Bulunuyor

Motorola'nın yeni telefonu Moto G60S'te hızlı şarj teknolojisi de bulunacak. 50W kablolu hızlı şarj teknolojisi sayesinde şarjının hızlı bir şekilde dolabileceği öğrenildi. Ancak şöyle bir detay var ki telefonun pil kapasitesine ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Sır gibi saklanan bilgi telefon çıktığında öğrenilebilir. Bu nedenle Motorola'dan pil kapasitesiyle ilgili bir duyuru daha bekleniyor. En azından özellikler kısmını güncellemeliler.

Moto G60S Satış Fiyatı

Moto G60S'in satış fiyatı ise belli oldu. Telefonun 430 dolara satılacağı ortaya çıktı. Böylelikle telefon, Brezilya pazarında ortalamanın bir miktar üstüne satılacak. Ancak ülkemizde satılması durumunda ise çok daha farklı bir fiyat olacağını belirtmek mümkün. Çeşitli vergilerle ve kâr payı ile satıldığında ortaya çıkabilecek olası fiyatın 5.000 TL'nin üzerinde olması bekleniyor. Telefon ilk olarak Brezilya'da satışa sunulacak. Motorola, diğer pazar yerlerine giriş yapar mı bilinmiyor. Çünkü telefon satışı konusunda pek çok rakibi bulunmakta. Akıllı telefon satışında biraz geride kalan Motorola'nın eski günlerine dönmesi için elinden geleni yapması lazım.

Son Haberler