Mozilla, Firefox’ta Arama Sonuçları Önermeye Başlayacağı Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Mozilla, Firefox’ta Arama Sonuçları Önermeye Başlayacağı Özelliğini Kullanıma Sunuyor
Web aramaları için ara sıra öneriler istiyorsanız, artık Chrome veya Safari beğenilerini kullanmanıza gerek yok. Mozilla, adından da anlaşılacağı gibi,...

Web aramaları için ara sıra öneriler istiyorsanız, artık Chrome veya Safari beğenilerini kullanmanıza gerek yok. Mozilla, adından da anlaşılacağı gibi, genel web'den veya Cep'ten bir arama yazarken alakalı bağlantılar sunan bir Firefox Önerisi özelliğini kullanıma sunuyor. Örneğin Kosta Rika'yı arayın ve ülke hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak bir Wikipedia bağlantısı alacaksınız.

Şirket ayrıca, yazılan aramaları, tıklama bilgilerini ve "şehir düzeyinde" konum bilgilerini göndermeye dayanan bağlamsal öneri üzerinde çalışıyor. Bu, Firefox'un gizliliğe tarihsel olarak odaklanması nedeniyle endişeleri artırabilir, ancak Mozilla, erken ABD kullanıcısının kaydolması gerektiğini vurguladı.

Daha büyük endişe, bazı Öner bağlantılarının nesnelliği olabilir. Mozilla ayrıca Vans ayakkabılarını aradığınızda bir eBay bağlantısı gibi "sponsorlu, denetlenmiş ortaklardan" içerik önermeyi planlıyor. Mozilla "güvenilir" malzeme vaat ederken, bunlar mutlaka mümkün olan en mantıklı, organik öneriler olmayacak. Bu fiili reklamları yok saymak için standart bir web araması başlatabilirsiniz, ancak bu, bazı bağlantılara tıklamadan önce dikkatlice bakmak isteyeceğiniz anlamına gelir.

Son Haberler