Google Dokümanlar'da tablo ekleme ve silme nasıl yapılır?

Google Dokümanlar'da tablo ekleme ve silme nasıl yapılır?
Docs günümüzde önemli bir araç haline gelmiştir. Bir tablo oluşturmak, sütun ve satır eklemek veya silmek için basit ve kolay özelliklere sahiptir. Bu görevleri nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, işte sizin için bu talimatlardan bazıları.

Google uygulamaları kullanıcılarının artmasıyla birlikte, Docs günümüzde önemli bir araç haline gelmiştir. Bir tablo oluşturmak, sütun ve satır eklemek veya silmek için basit ve kolay özelliklere sahiptir. Bu görevleri nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, işte sizin için bu talimatlardan bazıları.

Metinler nasıl sütun haline getirilir?

ADIM1. Belgeyi Google Docs'ta açın.

ADIM2. Sütunlara yerleştirmek istediğiniz metni seçin.

ADIM3. Ayrıca, Biçim'e tıklayın ve ardından Sütun'a gidin.

ADIM4. Şimdi, değişikliklerinizi yapın ve Apple'a tıklayın.

Sütun biçimi nasıl kaldırılır?

ADIM1. Değiştirmek istediğiniz sütunları seçin.

ADIM2. Şimdi Biçim'e tıklayın, ardından Sütunlar'a ve daha sonra 1 Sütun'a gidin.

Kullanıcılar Docs'ta sütun sonları da ekleyebilir. Sütun sonları, sayfa sonuna benzer şekilde başlangıcı bir sonraki sütunun en üstünde yapar.

ADIM1. Belgeyi Google Docs'ta açın.

ADIM2. Şimdi sütunun ara eklemek istediğiniz kısmına tıklayın.

ADIM3. Ayrıca, Ekle'ye tıklayın, ardından Ekle'ye gidin, Ara'ya ve daha sonra Sütun Arası'na tıklayın.

Özellikle, bu özellikler sayfasız formatta olan belgelerde kullanılabilir. Bu özellikleri kullanabilmek için kullanıcıların belgeleri sayfa biçiminde kullanmaları gerekmektedir.

Bu arada Google, Workspace paketi araçlarından biri olan Google Docs için yeni bir güncelleme yayınladı. Teknoloji devi, Docs'un tüm kullanıcılar için gelişmiş bir işbirliği deneyimi sunmasını istiyor. Bu son güncelleme, kullanıcıların doğrudan belgelerinden bir konumu takip etmelerini kolaylaştıracak.

Arama motoru, kullanıcıların '@' menüsünü kullanarak docs dosyalarına bir 'Google Maps çipi' eklemelerine olanak tanıyor. Docs kullanıcıları artık sadece '@' sembolünü yazıp ardından konumu ya da adresi yazabilecekler. Bu, kullanıcıların docs dosyasına bir Google Maps üst harita görünümü eklemesine yardımcı olacaktır.

Daha önce Google, kullanıcıların belgenin sol tarafındaki ekle menüsü aracılığıyla bir Google Haritalar yer çipini panele eklemelerine izin veriyordu. Geçen yıl şirket, kullanıcıların bir Harita bağlantısını doğrudan Docs dosyasına yapıştırarak bir yer çipi eklemelerine izin verdi.

Son Haberler