Nesnelerin İnterneti Son 6 Ayda 1,5 Milyar Saldırı Gördü

Nesnelerin İnterneti Son 6 Ayda 1,5 Milyar Saldırı Gördü
İnternet yavaş yavaş hayatımızın gerçekten kökleşmiş bir yönü olmaya başlıyor, öyle ki elektrikli süpürgeler ve fırınlar gibi normal ev aletleri...

İnternet yavaş yavaş hayatımızın gerçekten kökleşmiş bir yönü olmaya başlıyor, öyle ki elektrikli süpürgeler ve fırınlar gibi normal ev aletleri bile ona bağlanıyor. Bu, kolaylık açısından oldukça faydalı olsa da, nesnelerin internetinin şimdiki adıyla yaygınlığının birçok güvenlik sorununa da yol açtığını ve bunların hepsinin ortadan kaldırıldığını akılda tutmak önemlidir. IoT'ye (Nesnelerin İnterneti) yönelik saldırıların son birkaç yılda neredeyse iki katına çıktığını belirtmek önemlidir.

Genel olarak siber suçlar, her şeyin göz önünde bulundurulması ve dikkate alınmasıyla yükselişte ve Kaspersky'deki insanlar son 6 ayda 1,5 milyar IoT saldırısı olduğunu fark etti. Bu, 2020'nin ilk ayında yalnızca 639 milyon IoT saldırısı olduğu için geçen yıl aynı zamanlarda gördüğümüzün iki katından fazla.

Bu, potansiyel olarak insanların evden çalışmasını daha da zorlaştırabilecek türden bir şey olduğu için işletmeleri de önemli ölçüde etkiledi. Covid, insanları kurumsal düzeyde güvenlik yazılımlarına sahip olamayacakları ve IoT aracılığıyla güvenlik ihlalleri gibi şeylere karşı herhangi bir savunması olmayacak diğer cihazlara bağlanabilecekleri yerlerde evde çalıştırarak IoT saldırılarının artmasına oldukça yoğun bir şekilde katkıda bulundu. hiç.

IoT saldırıları çok çeşitli nedenlerle yapılır. Bunun bir nedeni, söz konusu kötü niyetli aktörlerin, insanlardan kişisel verileri nasıl çalabileceklerini anlamaya çalışıyor olmaları olabilir. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da, Monero madenciliği yapmak için saldırıya uğramış kaynakları kullanan Lemon Duck Botnet saldırısında görülebileceği gibi, kripto para madenciliği yapmak için saldırıya uğramış cihazları potansiyel olarak kullanabilmeleridir.

Bu siber saldırıların artmasındaki en büyük etken, hazırlık eksikliği olabilir. İnsanlar bu tür olayların olabileceğinin farkında değillerdi ve bu tür saldırıların gerçekleşmesini önleyecek yeterli önlemleri almamışlardı. Bu nedenle, tüketici eğitimi, yetkililerin bu sorunu çözmeye çalışırken daha da kötüye gitmemesi için attığı ilk adım olmalıdır.

Son Haberler