Netflix, Dünyanın En İyi 10 Filmin Yer Aldığı Bir Sıralama Sitesi Başlattı

Netflix, Dünyanın En İyi 10 Filmin Yer Aldığı Bir Sıralama Sitesi Başlattı
Netflix, şirketin dünyanın farklı ülkelerindeki En İyi 10 oyununu gösteren yeni bir sıralama web sitesi başlattı. Bu, şirket tarafından Ekim ayında...

Netflix, şirketin dünyanın farklı ülkelerindeki En İyi 10 oyununu gösteren yeni bir sıralama web sitesi başlattı. Bu, şirket tarafından Ekim ayında yapılan ve görüntüleme metriklerinde yapılacak bir değişikliği onaylayan bir duyuruyu takip ediyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, web sitesi dünya çapında Netflix'te en çok izlenen 10 filmi ve şovu gösteriyor. Sıralama Film (İngilizce), TV (İngilizce), Film (İngilizce olmayan) ve TV (İngilizce olmayan) olarak ayrılmıştır.

The Verge'ın haberine göre, her başlık için, o içeriğin ilk 10'da kaç hafta olduğunu ve görüntülenen saat sayısını gösteren bir gösterge vardır. Netflix ayrıca her bir filmin veya programın en çok hangi ülkelerde izlendiğini vurgular. Liste, Pazartesi'den Pazar'a kadar olan verilerle her hafta Salı günü güncellenecektir.

Bir dizinin her sezonunu ve her filmi ayrı ayrı ele alıyoruz, böylece Stranger Things 2. ve 3. sezonlarının ikisini de İlk 10'da görebilirsiniz. Başlıklar bazen İlk 10'a girip çıktığı için, toplam hafta sayısını da gösteriyoruz bir dizinin veya filmin bir sezonunun listede geçirilmiş olması. […] Sitedeki ilk 10'daki tüm haftalık listeler ve haftalar 28 Haziran 2021'den itibaren başlıyor.

Netflix'in En İyi 10'u arasında yalnızca şirketten orijinal içerikler değil, aynı zamanda lisanslı film ve şovların da yer aldığını belirtmekte fayda var. Geçen ay yapılan bir kazanç çağrısı sırasında Netflix, İlk 10 sıralamasını belirlemek için artık iki dakikalık görüntüleme metriği yerine toplam görüntülenen saat sayısını dikkate alacağını açıkladı.

Bu yeni web sitesi aracılığıyla herkes Netflix Top 10'a erişebilir.

Son Haberler